81-latka straciła oszczędności. Oszustka podała się za jej córkę

Blisko 15 tysięcy złotych straciła 81 – letnia kobieta, która uwierzyła kobiecie podającej się przez telefon za jej córkę. Seniorka przekazała gotówkę podstawionej oszustce.

 

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości gminy Regimin. Do seniorki zadzwoniła kobieta i przedstawiła się jako jej córka.

– Kobieta zachrypniętym głosem powiedziała, że ma problemy zdrowotne, trafiła do szpitala i potrzebuje pieniędzy na leczenie. 81-latka nie podejrzewała podstępu, gdyż rozmówczyni była przekonująca i wiarygodna. Po pieniądze miała przyjść o umówionej porze jej koleżanka. Starsza kobieta dała się przekonać i bez cienia wątpliwości przekazała 14,5 tysiąca złotych. Dopiero kilka godzin później, po skontaktowaniu się z córką przekonała się, że padła ofiarą oszustwa. Wtedy o całym zdarzeniu powiadomiła Policję – informuje mł. asp. Magda Zarembska, z KPP w Ciechanowie.

 

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

– Sytuacje jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają różne, a ich pomysłowość nie zna granic. Najczęściej elementem ich działania jest wytypowanie na swoje ofiary osób starszych, mieszkających samotnie. Oszuści próbują zdobyć nasze zaufanie. Nie dajmy się nabrać na zachrypnięty, zmieniony głos rzekomego wnuczka czy córki. Nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom. Najważniejszym jest aby w takim przypadku zawsze skontaktować się z osobą, do której ma trafić pożyczka. Jeżeli podejrzewamy, ze mamy do czynienia z oszustem natychmiast poinformujmy Policję  – dodaje mł. asp. Magda Zarembska.

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
11 dni temu

Cyganie też robią podstepy i wiarygodnie przekonują, trzeba uważać

kkk
kkk
11 dni temu

co córki nie poznała może nie ślubna

Wojtuś
Wojtuś
11 dni temu

Żeby się edukować w sprawach takich oszustw to proszę nie oglądać tvp1 i 2, tylko poważniejszych stacji.