5MBOT. 1750 chryzantem dla bohaterów walk o Niepodległość.

11 listopada to najważniejszy dzień w roku dla każdego Polaka, każdy świętuje go na swój wyjątkowy sposób. Żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej postanowili uczcić pamięć bohaterów kwiatami. Na Powązkach rozstawili 1750 doniczek z chryzantemami, które ozdobiły groby i miejsca pamięci tych którzy przelewali krew za naszą wolność.

 

W Narodowy Dzień Niepodległości odbyła się akcja społeczna zorganizowana przez Stowarzyszenie Odra – Niemen Oddział Mazowiecki oraz Fundację “Nie Zapomnijcie O Nas, Powstańcach Warszawskich”, w której udział wzięli również mazowieccy terytorialsi. Żołnierze wraz z wolontariuszami rozstawili 1750 doniczek z chryzantemami na Powązkach Wojskowych. Kwiaty trafiły m.in. na zbiorowe kwatery Powstańców Warszawskich, żołnierzy Września 1939, a także batalionowych, m.in. Żywiciela, Baszty, Garłucha, Kryski, na kwaterach łączniczek Powstania Warszawskiego.

Kwiaty przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach akcji wspierania przedsiębiorców i hodowców kwiatów.

 

Źródło 5MBOT
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ait
Ait
10 miesięcy temu

Niech nie zapomną ich później posprzątać.