500+ dla wszystkich, pracujących czy dla nikogo ? [SONDA]

Program 500+ to największy i zarazem flagowy projekt naszego Rządu. W swoim założeniu miał pomóc najbiedniejszym rodzinom i przyczynić się do wzrostu liczby urodzeń w Polsce. Zdaniem krytyków zasiłek 500+ przyczynił się jedynie do zwiększenia bierności zawodowej w naszym kraju.

Z prośbą o wyrażenie swojej opinii zwracamy się do czytelników naszego portalu. Czy Waszym zdaniem program 500+ powinien pozostać bez zmian, objąć  tylko osoby aktywne zawodowo, czy w ogóle zostać zlikwidowany.

[totalpoll id=”93334″]

Zapraszamy do przedstawienia swoich opinii w komentarzach.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu

Ciekawa jestem gdzie przekażecie wyniki sondy? Być może po wyborach prezydenckich to świadczenie zostanie zlikwidowane.Przecież po maju 2020 r prędko nie będzie wyborów 🙂 Oby…

Maria
Maria
4 lat temu
Reply to  mieszkanka

Media robią sondaże żeby wyniki pokazywać u siebie. A komu mają pokazywać jak nie czytelnikom.

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu
Reply to  Maria

Nie chodzi o pokazywanie wyników , a ich PRZEKAZANIE.Czytanie ze zrozumieniem się kłania PROSZĘ PANI 🙂

M....
M....
4 lat temu

Osoby, które najbardziej ten program krytykowały, jako pierwsze poskładały wnioski…

Pawcio
Pawcio
4 lat temu
Reply to  M....

No i co z tego? W końcu to ich pieniądze.

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu
Reply to  M....

Skąd pani wie ,że pierwsi poskładali 🙂 Ja złożyłam ostatnia i co ? Pieniądze powinny trafić do rodziców pracujących , a nieroby do pracy.

Ktoś
Ktoś
4 lat temu
Reply to  mieszkanka

A czym się różni dziecko rodzica pracującego od nie pracującego??? Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pozostawienie dzieci pod czyjąś opieka i iść do pracy… ” nieroby” słowo chyba nie na miejscu.

Marta
Marta
4 lat temu

Zlikwidować w ogóle. Ludzie stracili chec do pracy przez to świadczenie

Mike
Mike
4 lat temu
Reply to  Marta

Zgadzam się w 100% Ja dzięki temu śpię do południa a potem idę po piwko a nie do pracy. Pozdrawiam

Pawcio
Pawcio
4 lat temu

Powinno zostać zlikwidowane całkowicie. Po pierwsze tym najmniej zarabiającym bardziej opłac się siedziec w domu niż pracować. Po drugie tego typu dodatki tylko napędzają inflację i chwilę może się okazać że za te 500zł kupimy bochenek chleba.
Jeśli już miało by istnieć to jako forma odliczenia od podatku dla ludzi pracujących, zachęciło by jednocześnie i do pracy i do rodzenia dzieci 🙂

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Pawcio

Polska to jest taki kraj, że gdyby zrobić referendum i zapytać, czy wszystkie rezerwy NBP należy rozwiązać i kasę rozdać wszystkim po równo, to 80% społeczeństwa byłoby za. W Szwajcarii jakieś 2 lata temu zrobili referendum i zapytali, czy kazdy Szwajcar ma otrzymywać od Państwa minimalny dochód. Czyli jeśli masz wyrąbane na wszystko i nie pracujesz, to dostajesz x franków co miesiąc na konto. Szwajcarzy powiedzieli nie. Bo wiedzą, że pieniądze nie rosną na drzewach. U nas całe 500 plus jest finansowane z kredytów. Zadłużenie Państwa rośnie szybciej niż wydatki na 500 plus. Ktoś to kiedyś będzie musiał oddać. Z… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  Marek

Służby zdrowia na nogi nie postawią żadne pieniądze.To jest studnia bez dna.A komu z tej służby je dać?Pielęgniarkom,salowym,ratownikom?Najpewniej lekarzom bo to oni leczą a reszta tylko sprząta.