5 mln zł na zakup strażackich wozów bojowych. Pieniądze trafią do jednostek OSP w Krasnem, Rostkowie, Bogatem i Zarębach

Blisko 250 mln zł w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021 – 2027 przyznał samorząd Mazowsza, Ochotniczym Strażom Pożarnym. Pomoc finansowa trafi też do subregionu ostrołęckiego, w tym do powiatu przasnyskiego (5 mln zł). Umowy z władzami gmin Chorzele, Krasne, Przasnysz oraz Czernice Borowe podpisał marszałek Adam Struzik.

 

– Unia Europejska od lat wspiera mazowieckich strażaków. W poprzedniej perspektywie były to pieniądze na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz remonty strażnic. Teraz to aż 250 mln zł na 187 samochodów. To doskonałe ukoronowanie 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej i 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego – podkreśla marszałek Adam Struzik.

W sobotę, 3 lutego podpisano umowy, w ramach których, jednostki OSP w Krasnem, Rostkowie, Bogatem i Zarębach dostaną nowe średnie i ciężkie wozy bojowe.

Do jednostki OSP Zaręby trafi wkrótce ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z pełnym wyposażeniem. W jego skład wejdzie m.in. pompa pożarnicza wraz z układem wodnopianowym, zbiornik na wodę do celów gaśniczych – 7000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy, działko wodnopianowe, zaczep holowniczy oraz wyposażenie ratownicze. Całkowita wartość projektu: 1 608 130,07 zł, dofinansowanie z UE: 1 366 910,55 zł.

Nowy średni wóz strażacki wraz z pełnym wyposażeniem będzie służył druhom do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Czernice Borowe. Wyposażenie samochodu to specjalistyczne narzędzia, w tym sprzęt do ochrony dróg oddechowych, gaszenia pożarów oraz usuwania materiałów niebezpiecznych. W ramach projektu beneficjent przeprowadzi również działania edukacyjne, które zwiększą świadomość społeczną na temat konsekwencji zmian klimatu oraz sposobów przeciwdziałania i adaptacji do nich. Całkowita wartość projektu: 1 367 992,50 zł, dofinansowanie z UE: 1 162 793,62 zł.

Zakup samochodu strażackiego o wysokim standardzie bezpieczeństwa dla OSP w Krasnem to dobra wiadomość dla druhów oraz mieszkańców gminy. Pojazd zapewni strażakom sprawniejszy i efektywniejszy udział w działaniach ratunkowych. Beneficjent planuje przeprowadzić akcję edukacyjną wśród mieszkańców na temat reagowania i zachowania się w sytuacji zagrożenia. Całkowita wartość projektu: 1 309 000,00 zł, dofinansowanie z UE: 1 112 650,00 zł.

Nowy średni wóz strażacki trafi do OSP Bogate. W ramach jednostki funkcjonuje także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która pomaga przy gaszeniu pożarów i interwencjach w przeciwdziałaniu skutkom powodzi. Dzięki nowemu pojazdowi znacznie skróci się czas przejazdu na miejsce akcji, a podejmowane działania ratownicze będą przebiegać efektywniej. Całkowita wartość projektu: 1 652 842,28 zł, dofinansowanie z UE: 1 404 915,93 zł.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek M
Wojtek M
21 dni temu

Fajnie

Click
Click
20 dni temu

A na tych fotkach to ojcowie i matki sukcesu?

mayk
mayk
19 dni temu

Wojnaroski to ma minę jak by w gacie popuścił