45 euro zamiast mandatu. 58-letni kierowca ciężarówki trasę zakończył w policyjnym areszcie

Kontrola drogowa kierującego samochodem ciężarowym obywatela Ukrainy, zakończyła się dla niego osadzeniem w policyjnym areszcie. Zaczęło się od przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Po zatrzymaniu mężczyzna próbował przekupić interweniujących policjantów.

 

Do zdarzenia doszło wieczorem w Uniszkach Zawadzkich. Pełniący tam nadzór patrol ruchu drogowego zauważył kierującego ciężarową scanią z naczepą, który jechał z prędkością 90 km/h w terenie zabudowanym, a do tego wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniach.

– Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą tira siedzi 58-letni obywatel Ukrainy. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1800 zł. Mężczyzna trzymając w ręku 45 euro  oświadczył, że daje te pieniądze policjantom a mandatu nie chce. Policjanci poinformowali go, że w związku z popełnionymi wykroczeniami i odmową przyjęcia mandatu, sprawa zostanie skierowana do sądu – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

 

Ponadto mężczyzna dopuścił się przestępstwa, usiłując wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Kierowca tira został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowany na policyjny parking. Zgodnie z kodeksem karnym, za próbę przekupienia policjantów grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments