38 żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oddało ponad 17 litrów krwi.

Przasnyscy żołnierze w odpowiedzi na apel Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Obrony Narodowej włączyli się w ogólnopolską akcję oddawania krwi.

 

W czwartek 26 marca podczas akcji honorowego oddawania krwi, zorganizowanej przez 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu przy wsparciu Dyrekcji Przasnyskiego Szpitala – 38 żołnierzy Ośrodka oddało ponad 17 litrów krwi. Należy podkreślić, że chętnych do oddania tego cennego daru było znacznie więcej, jednakże z uwagi na ograniczone możliwości mobilnego punktu pobierania krwi nie wszyscy mogli przystąpić do akcji.

Tego dnia honorowym dawcą krwi był także Dowódca Ośrodka płk dypl. Bogusław Postek, który podkreśla, że: „Jako żołnierze Wojska Polskiego jesteśmy w ciągłej służbie oraz w stałej gotowości do niesienia pomocy w każdej formie, w tym także do dzielenia się najcenniejszym darem życia jakim jest krew”.

Nie była to jednorazowa akcja. Żołnierze Ośrodka oddają krew od wielu lat i jeszcze w tym roku planowane są kolejne „zbiórki krwi”. Wojskowi honorowi dawcy krwi pokazują, iż największą nagrodą za oddanie krwi jest satysfakcja, że lek ten może uratować czyjeś życie.

Za „dar krwi” Dowódca Ośrodka złożył serdeczne podziękowania żołnierzom którzy w tym dniu oddawali krew.

Źródło 2. ORel Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
4 lat temu

W sobotę 28.03. będzie autobus w Jednorożcu i można oddać krew, akcję zorganizowała dziewczyna z OSP.Był telefon pewnego pana z okolic Przasnysza do naszego szpitala z zapytaniem czy można zorganizować autobus w Przasnyszu, jakaś pani odpowiedziała „ja nic nie wiem”. A jednak można, czytam ,że autobus był w czwartek (: . Jak będziemy tak reagowali na chętnych do oddania krwi, to nie narzekajmy na jej brak. Smutne …ale prawdziwe.