29-latka znęcała się nad dziećmi i mężem. Teściowej groziła nożem

29-latka awanturowała się i była agresywna. Interweniowali policjanci. Okazało się, że kobieta jest sprawczynią przemocy domowej. Znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoim mężem, dziećmi i teściową. Została zatrzymana.

 

W minioną środę, po godzinie dwudziestej, policjanci z Posterunku Policji w Krasnosielcu interweniowali wobec agresywnej kobiety.

29-latka pod wpływem alkoholu miała wszcząć awanturę z domownikami. W domu przebywał jej mąż, dwójka małoletnich dzieci oraz teściowa. Kobieta została zatrzymana. Jak ustalili policjanci, agresorka wobec swojego męża, dzieci i teściowej stosowała przemoc psychiczną oraz fizyczną. Wszczynała awantury, ubliżała, biła domowników, jak również groziła teściowej nożem.

 

W listopadzie ubiegłego roku weszła w życie tzw. ustawa antyprzemocowa. To dzięki niej krasnosielscy policjanci nakazali agresywnej kobiecie opuszczenie wspólnie zajmowanego lokalu. Wobec kobiety wydany został także zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu policjanci są zobligowani do co najmniej trzykrotnego sprawdzenia, czy są one respektowane. Za niestosowanie się osoby do wydanego przez Policję zakazu lub nakazu, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

 

Źródło KPP Maków Maz.
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
23 dni temu

Ach ta słaba płeć.

Anna
Anna
22 dni temu

jak widać problem przemocy domowej nie dotyczy tylko panów. często o takich przypadkach nie słychać (przemoc kobieca) ponieważ mało który pan o tym powie…