20-latek zatrzymany za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Zachowywał się agresywnie i był wulgarny, kopał policjantki

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 26 lipca w Przasnyszu na ul. Orlika. 20-letni mężczyzna został zatrzymany. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.

 

– We wtorek, 26 lipca 2022 roku około godz. 17.00 patrol przasnyskiej drogówki na ul. Orlika w Przasnyszu zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Daewoo Matiz, którym zgodnie z uzyskaną wcześniej informacją, może poruszać się nietrzeźwy kierujący. W toku czynności policjanci poddali kierującego 20-letniego mieszkańca gm. Przasnysz, badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie posiadał ponad 2 promile alkoholu.  Dodatkowo policjanci ustalili, że 20-latek na swoim koncie w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących ma już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje Krzysztof Błaszczak z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Dodaje, że mężczyzna cały czas w trakcie kontroli był pobudzony.

– W pewnym momencie zaczął zachowywać się agresywnie wobec kontrolujących go policjantek z przasnyskiej drogówki. Używał wobec nich słów wulgarnych i obelżywych oraz siły fizycznej w postaci kopania i odpychania. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Dodatkowo od agresywnego 20 latka, pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających – wyjaśnia.

20-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
7 dni temu

Ile jeszcze jest takich co jeżdżą po alkoholu? Ja jak wiem że ktoś tak jeździ to informuje policję, zawsze bronię innych

Marek
Marek
7 dni temu

Jaki ojciec taki syn