2. ORel Przasnysz z rekordową ilością oddanej krwi w 2021 roku

7 stycznia 2022 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyło się podsumowanie honorowych akcji krwiodawstwa za 2021 rok.

 

Po wysłuchaniu sprawozdania przedstawiciela klubu HDK Legion 2. ORel głos zabrał Dowódca Ośrodka płk dypl. Bogusław Postek.

– Jak pokazuje tegoroczny wynik ponad 900 przeprowadzonych donacji oraz blisko 406  litrów oddanej krwi i osocza świadczy o jednym, że przasnyscy żołnierze lubią pomagać i wspierać społeczeństwo, z którego sami się wywodzą. Dziękuję za wrażliwość i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Osobiście jako honorowy dawca krwi uważam, że oddając cząstkę siebie nie tylko niesiemy bezinteresowną pomoc ale również nabywamy cennych życiowych lekcji, które kształtują nasz charakter i naszą osobowość. W ubiegłym roku otrzymaliśmy również liczne podziękowania od mieszkańców z terenu miasta i powiatu Przasnysz za włączenie się w pilne apele dotyczące oddawania krwi. To naprawdę wspaniałe uczucie widzieć radość osoby która dzięki temu mogła dojść do zdrowia, widzieć radość i uśmiech bliskich tej osoby, którzy z dumą wypowiadali słowa podziękowania w stronę przasnyskich żołnierzy. Jak sami przyznali było to dla nich odrodzenie wiary w drugiego człowieka. W mojej ocenie wygląda to tak, że w ludzkiej naturze współistnieją dwa przeciwległe bieguny: własny interes i troska o innych. To właśnie każdy z nas decyduje, która siła zwycięży. Współczesny świat potrzebuje bezinteresownego dobra, więc jako żołnierze musimy być zawsze gotowi do niesienia pomocy, bo jak mawiał nasz wielki rodak Jan Paweł II: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi – mówił dowódca.

 

Celem działalności Klubu HDK LEGION 2. ORel funkcjonującego w przasnyskiej Jednostce Wojskowej jest zrzeszanie krwiodawców, organizowanie akcji poboru krwi oraz propagowanie idei honorowego krwiodawstwa na terenie Garnizonu Przasnysz. Żołnierze z przasnyskiej jednostki wojskowej równie chętnie angażują się w inicjatywy ogólnopolskie, wspólnie z innymi służbami mundurowymi, takie jak np. akcja „SpoKREWnieni służbą” czy „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

Warto dodać, że żołnierze z podległego 8. batalionu walki radioelektronicznej w Grudziądzu w minionym roku oddali blisko 300 litrów krwi.

– Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta i powiatu Przasnysz do włączenia się w organizowane przez klub HDK Legion 2. ORel akcje krwiodawstwa – zachęca 2.ORel.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments