13-latek na motorowerze potrącił 5-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka trafiła do szpitala

Trwają czynności Policji w sprawie wypadku, w którym ranna została 5-letnia dziewczynka. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na drodze w pobliżu miejscowości Wasiły (gm. Dzierzgowo). Dziewczynka była pod opieką rodziców, z którymi wybrała się na wycieczkę rowerową. Jadący z naprzeciwka motorowerzysta potrącił dziecko i wraz z kolegami uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawą zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Mławie.

 

Potrącona dziewczyna upadła na pobocze. Doznała złamania nogi i urazu głowy. Dziecko jechało w kasku.

– Jako pierwszy na miejscu zdarzenia pomocy dziecku udzielał dzielnicowy z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej. 5-letnia dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Ciechanowie. Na podstawie relacji rodziców dziecka oraz własnych ustaleń, policjanci z posterunku w Wieczfni Kościelnej szybko odnaleźli kierujących, którzy uciekli z miejsca wypadku. Okazali się nimi nieletni mieszkańcy pow. mławskiego (12,13 i 15 lat). Motorowerem, który uderzył w rowerzystkę kierował 13-latek. Nastolatek po zdarzeniu ukrył pojazd w stodole. Policjanci odnaleźli tam także quada, którym chwilę wcześniej kierował 12-latek – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń poczynionych przez policjantów, kierujący motorowerem na łuku drogi zderzył się z 5-lenią rowerzystką, po czym upadł na jezdnię. Wstał i natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Jego koledzy nie zatrzymali się. Troje nieletnich w obecności rodziców trafiło do mławskiej komendy Policji, gdzie przeprowadzono czynności procesowe.

Policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku drogowego oraz okoliczności dotyczące ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Mławie Wydział Rodzinny i Nieletnich.

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adrian
adrian
14 dni temu

który uderzył w rowerzystkę kierował 13-latek. Nastolatek po zdarzeniu ukrył pojazd w stodole. Policjanci odnaleźli tam także quada, którym chwilę wcześniej kierował 12-latek – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

adrian
adrian
14 dni temu

wszystko się miesza. Czyżby kolejne dziecko władz???