Wyprzedaż Garażowa Przasnysz 2020. Ruszają zapisy uczestników!

Dziecko wyrosło z ubrań, kolor bluzki przestał pasować do nowej fryzury, a sprzęt sportowy kurzy się w kącie? Jest na to prosty sposób, który sprawi, że zbędne przedmioty przestaną zalegać w mieszkaniach  i zasilą domowy budżet. Niepotrzebne rzeczy mogą też sprawić radość innym. Będzie można je sprzedać na I Przasnyskiej Wyprzedaży Garażowej!

 

Po sukcesie, który odniósł inauguracyjny Przasnyski Targ Antyków, władze miasta poszły za ciosem i postanowiły zorganizować wyprzedaż garażową, podczas której mieszkańcy  będą mogli pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów. Chętni do wystawienia swoich rzeczy już mogą zgłaszać chęć uczestnictwa. Bezpłatna rejestracja wystawców trwa od 1 do 19 września 2020 r. Wystarczy zadzwonić do urzędu miasta pod numer 29 756 49 27 lub wysłać e-mail na adres umprzas@przasnysz.um.gov.pl. Sam pchli targ planowany jest pod koniec września.

 

– Ze względu na popularność idei „zero waste” oraz wstępne zainteresowanie mieszkańców na targowisku miejskim w Przasnyszu chcemy zorganizować wydarzenie, które można nazwać wyprzedażą garażową, pchlim targiem lub sąsiedzką wymianą. Dzięki temu przasnyszanie będą mieli możliwość pozbycia się nieużywanych przedmiotów, a inni ich zakupu w korzystnych cenach. Choć szczególnie serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego powiatu, w pchlim targu będą mogli uczestniczyć wystawcy i klienci z całego kraju. Jeśli pomysł „chwyci”,  impreza będzie miała charakter cykliczny. Pierwsze koty za płoty już pod koniec września! – zachęca burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

Idea wyprzedaży garażowych narodziła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkańcy sprzedawali za symboliczną cenę strychowe rupiecie. Jednak oferowany towar nie musi trafiać do śmietnika. Wręcz przeciwnie, wyprzedaże garażowe to wspaniała okazja na zakup sprawnych urządzeń i ubrań, a dla poszukiwaczy okazji mogą być szansą na zdobycie prawdziwych perełek.

Najczęściej na pchlim targu wystawiane są: ubrania, książki, zabawki, gry planszowe, sprzęt sportowy, małe AGD, dekoracje, drobne meble oraz akcesoria do domu i ogrodu, ale wszystko zależy od wyobraźni uczestników. Również i my zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
29 dni temu

Super pomysł

GRZESIEK
GRZESIEK
29 dni temu

W Niemczech byłem kiedyś na fakim targu. Fajnie emeryci spędzali czas bo była ich większość. Naprawdę można było kupić super rzeczy za 1euro. Co uczyniłem. Superancki pomysł

MARIA
MARIA
29 dni temu

popieram super pomysł / proszę o więcej takich pomysłów / np powiat PRZASNYSZ ma super panie zajmujące się rękodziełem im zorganizować taki targ /wystawę obrazów haftowanych