Wyprzedaż Garażowa Przasnysz 2020. Ruszają zapisy uczestników!

Dziecko wyrosło z ubrań, kolor bluzki przestał pasować do nowej fryzury, a sprzęt sportowy kurzy się w kącie? Jest na to prosty sposób, który sprawi, że zbędne przedmioty przestaną zalegać w mieszkaniach  i zasilą domowy budżet. Niepotrzebne rzeczy mogą też sprawić radość innym. Będzie można je sprzedać na I Przasnyskiej Wyprzedaży Garażowej!

 

Po sukcesie, który odniósł inauguracyjny Przasnyski Targ Antyków, władze miasta poszły za ciosem i postanowiły zorganizować wyprzedaż garażową, podczas której mieszkańcy  będą mogli pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów. Chętni do wystawienia swoich rzeczy już mogą zgłaszać chęć uczestnictwa. Bezpłatna rejestracja wystawców trwa od 1 do 19 września 2020 r. Wystarczy zadzwonić do urzędu miasta pod numer 29 756 49 27 lub wysłać e-mail na adres umprzas@przasnysz.um.gov.pl. Sam pchli targ planowany jest pod koniec września.

 

– Ze względu na popularność idei „zero waste” oraz wstępne zainteresowanie mieszkańców na targowisku miejskim w Przasnyszu chcemy zorganizować wydarzenie, które można nazwać wyprzedażą garażową, pchlim targiem lub sąsiedzką wymianą. Dzięki temu przasnyszanie będą mieli możliwość pozbycia się nieużywanych przedmiotów, a inni ich zakupu w korzystnych cenach. Choć szczególnie serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego powiatu, w pchlim targu będą mogli uczestniczyć wystawcy i klienci z całego kraju. Jeśli pomysł „chwyci”,  impreza będzie miała charakter cykliczny. Pierwsze koty za płoty już pod koniec września! – zachęca burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

Idea wyprzedaży garażowych narodziła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkańcy sprzedawali za symboliczną cenę strychowe rupiecie. Jednak oferowany towar nie musi trafiać do śmietnika. Wręcz przeciwnie, wyprzedaże garażowe to wspaniała okazja na zakup sprawnych urządzeń i ubrań, a dla poszukiwaczy okazji mogą być szansą na zdobycie prawdziwych perełek.

Najczęściej na pchlim targu wystawiane są: ubrania, książki, zabawki, gry planszowe, sprzęt sportowy, małe AGD, dekoracje, drobne meble oraz akcesoria do domu i ogrodu, ale wszystko zależy od wyobraźni uczestników. Również i my zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
2 lat temu

Super pomysł

GRZESIEK
GRZESIEK
2 lat temu

W Niemczech byłem kiedyś na fakim targu. Fajnie emeryci spędzali czas bo była ich większość. Naprawdę można było kupić super rzeczy za 1euro. Co uczyniłem. Superancki pomysł

MARIA
MARIA
2 lat temu

popieram super pomysł / proszę o więcej takich pomysłów / np powiat PRZASNYSZ ma super panie zajmujące się rękodziełem im zorganizować taki targ /wystawę obrazów haftowanych

marcia
marcia
1 rok temu
Reply to  MARIA

Można też zorganizować jakąś akcję charytatywną gdzie rękodzielnicy będą mogli dorzucić swoje dzieła do sprzedaży. Ja chętnie coś bym dodała.

marcia
marcia
1 rok temu

Super pomysł jeśli będzie cyklicznie. Niestety mamy coraz więcej przedmiotów zalegających w domach.
Można też zorganizować stoisko charytatywne gdzie będzie można oddać przedmioty a cały dochód będzie szedł na cele miasta.