Przebudowana ulica Gołymińska w Przasnyszu uroczyście otwarta.

21 sierpnia 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej ul. Gołymińskiej w Przasnyszu w ciągu drogi powiatowej nr 3230W Sierakowo – Cierpigórz – Przasnysz. Tym stało się zadość wieloletnim oczekiwaniom mieszkańców okolicy.

 

– Poprzedni Zarząd Powiatu, mimo wielokrotnych zapewnień, nie doprowadził do obiecanego remontu. Obecny Zarząd na czele ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim i wicestarostą Waldemarem Trochimiukiem sprawnie przeprowadził proces inwestycyjny i mieszkańcy mogą się już cieszyć nową nawierzchnią i chodnikiem – informuje starostwo.

W uroczystości wzięli udział: starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, wicestarosta Waldemar Trochimiuk, etatowy członek zarządu Paweł Mostowy, radny powiatowy Jarosław Szmulski, z-ca burmistrza miasta Przasnysz Łukasz Machałowski, radni miejscy: Piotr Oleksik, Bogdan Ćwiek i Maciej Smoliński, przedstawiciel firmy STRABAG – wykonawcy remontu oraz pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu z dyrektorem Kazimierzem Pióro na czele.

Modernizacja ul. Gołymińskiej wykonana została w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego dróg powiatowych oraz spójności komunikacyjnej miejscowości gminnych w ramach powiatowej sieci drogowej”.

Powiat Przasnyski zrealizował na terenie miasta Przasnysz roboty budowlane polegające na remoncie 2-óch odcinków drogi powiatowej nr 3230W Sierakowo – Cierpigórz – Przasnysz tj.:

1) Odcinek nr 1 o dł. 593 mb – zakres remontu obejmował m.in.: wzmocnienie krawędzi jezdni cementem oraz kruszywem naturalnym, ułożenie warstwy ścieralnej z mas mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych o szerokości 6,00 mb i długości 593 mb, uzupełniono pobocza kruszywem naturalnym po stronie prawej i lewej oraz wyregulowano studzienki kanalizacji sanitarnej. Koszt remontu odcinka wyniósł 264 617,48 zł brutto.

2) Odcinek nr 2 o dł. 201,82 mb – zakres remontu obejmował m.in. rozbiórkę nawierzchni z brukowca, słupków od znaków, posadowienie krawężników i obrzeży betonowych, wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem oraz z kruszywa naturalnego, wykonanie nawierzchni jezdni na szerokości 3,0 mb o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, chodnika i ścieżki rowerowej po 1,5 mb również z kostki brukowej betonowej, regulację pionową studzienek kanalizacji sanitarnej i telekomunikacyjnej, wykonanie oznakowania pionowego, zagospodarowania terenu wokół figury krzyża w tym wykonanie nasadzeń krzewów. Koszt remontu odcinka wyniósł 401 719,45 zł brutto.

Powiat Przasnyski zawarł umowę na dofinansowanie zadania z Wojewodą Mazowieckim – Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, gdzie wysokość dofinansowania wyniosła ok. 70%.

Wykonawcą robót budowlanych była firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa.

Źródło Starostwo Powiatowe
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kot Behemot
Kot Behemot
6 miesięcy temu

Pan Trochimiuk znów się odstawił jak na działkę a nie do pracy w urzędzie. To już lepiej niech w mundurze chodzi

Przasnyszanka
Przasnyszanka
6 miesięcy temu

Prawie 800 metrów! Przypada niecałe sto metrów na jednego przecinającego wstęgę. Ojców tego wspaniałego sukcesu jest z pewnością więcej, Uważam, że wstęga powinna być wzdłuż ulicy, nie wszerz. Więcej osób by się zmieściło. Tylko zdjęcie trzeba zrobić z drona, bo żaden obiektyw tak szeroko nie złapie.

Yutaro
Yutaro
6 miesięcy temu
odpowiada  Przasnyszanka

Ty drwisz, ale dla mieszkających przy tych ośmiuset metrach to bardzo ważne usprawnienie. Widziałaś ten odcinek przed modernizacją?

Przasnyszanka
Przasnyszanka
6 miesięcy temu
odpowiada  Yutaro

Bez wątpienia, tyle że ten fragment ulicy został wyremontowany i oddany do użytku wiele miesięcy temu, a szopka z przecinaniem wstęgi służy wyłącznie promocji lokalnych polityków. Objazdowy cyrk.

Yutaro
Yutaro
6 miesięcy temu
odpowiada  Przasnyszanka

Tak bardzo w oczy kole, że to ten Zarząd Powiatu zrealizował remont? Poprzedni skończył tylko na obietnicach.

Ewencja
Ewencja
6 miesięcy temu
odpowiada  Przasnyszanka

Objazdowy cyrk to był ostatnio w rynku. Happening. Bardzo dobrze, że pokazują to na zdjęciach, bo np ja nie miałam pojęcia o tym remoncie. A teraz przynajmniej wiem, ile kasy miasto i powiat ładują w drogi. Może dla Ciebie to jest śmieszne 800 metrów, ale zobacz ile to kosztowało i jak poprawiło komfort dojazdu mieszkańców. Niech sobie robią zdjęcia. Ze wstęgami. Przynajmniej ludzie się o tym dowiadują.

Zygmunt
Zygmunt
6 miesięcy temu
odpowiada  Ewencja

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się zrobi.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
6 miesięcy temu
odpowiada  Ewencja

Starostwo i lokalne media pisały o remoncie Gołymińskiej wiele razy – przy rozpisaniu przetargu, wyłonieniu wykonawcy, rozpoczęciu i zakończeniu prac. Zdjęcia władzuni nie służą komfortowi mieszkańców, ale samozadowoleniu władzy.

Yutaro
Yutaro
6 miesięcy temu

Wielokrotnie jadąc na rowerze lub idąc pieszo przez ten odcinek czułem się dosyć niepewnie. Teraz to wygląda elegancko, chodnik, ścieżka, faktycznie zrobiło się bezpieczniej.

Last edited 6 miesięcy temu by Yutaro
Oldman
Oldman
6 miesięcy temu

Płomienne przemówienia, przecinanie wstęgi? Serio? Była jakaś publika czy tylko Ci na zdjęciach? Super że coś się dzieje, że coś się remontuje. Ale takie cyrki? Dla kogo?

Robert
Robert
6 miesięcy temu

Śmiechu warte, chodnik tylko na połowie gołymińskiej do torów a za torami juz chodnika nie ma bo po co . Żenada

Ewencja
Ewencja
6 miesięcy temu
odpowiada  Robert

Może dlatego, że tam jest szeroka jezdnia.

Robert
Robert
6 miesięcy temu
odpowiada  Ewencja

Szeroka? Mieszkam tam , kolejowa która przecina gołymińską jest szeroka

cilick
cilick
6 miesięcy temu

Ale pajacowanie, jak za Gierka. 🙂

Adpi
Adpi
6 miesięcy temu

A na rondzie też będzie pompa uroczyste oddanie po remoncie ?

Zygmunt
Zygmunt
6 miesięcy temu
odpowiada  Adpi

Tam remont robi GDDKiA ale wcale się nie zdziwię jak na zakończenie „nareście przasnyski” starosta Bieńkowski nie przypisze sobie udziału w tej inwestycji i nie zrobi sobie sesji fotograficznej.