Jakub Bońkowski Mistrzem Polski w trójboju siłowym. Weronika Kiersikowska z brązowym medalem.

4 września 2020r. w Skierniewicach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym kobiet i mężczyzn, młodszych juniorów, juniorów, seniorów i weteranów. Klub LKS Grom Przasnysz reprezentowało dwóch zawodników i jedna zawodniczka.

 

Wśród juniorów młodszych w kategorii wagowej do 53 kg, tytuł Mistrza Polski wywalczył Jakub Bońkowski, bijąc przy tym siedem rekordów Polski w przysiadzie aż o 24,5 kg, co dało mu wynik 130 kg. W martwym ciągu również ustanowił nowy rekord Polski z wynikiem 162,5 kg. W pełnym trójboju siłowym dało mu to 357,5 kg. Wynikiem tym poprawił rekord Polski o 27,5 kg.

– Kubę było stać nawet na 170 kg w martwym ciągu, co pokazał unosząc ten ciężar, niestety już po jego starcie. W sytuacji w jakiej się znajdujemy (w okresie pandemii) Jakub wciąż czeka na start w Mistrzostwach Świata i Europy z szansą na medal. W lipcu bieżącego roku zawodnik uczestniczył w obozie Kadry Narodowej trójboju siłowego. Był zgłoszony do Mistrzostw Świata, które miały odbyć się w Mińsku na Białorusi w drugiej połowie września obecnego roku. Jakub jest zawodnikiem nieobliczalnym, który robi postępy z miesiąca na miesiąc. Jest bardzo pracowity, nieustępliwy, dążący do celu. Myślę, że w przyszłości Kuba zdobędzie najwyższe laury w tym sporcie – mówi trener Cezary Pykała.

Naszym drugim srebrnym medalistą został brat Jakuba, Hubert, specjalizujący się w wyciskaniu sztangi leżąc. Jednak siła, którą posiada spowodowała, że wystartował w trójboju siłowym klasycznym. Wśród juniorek do lat 18, w kategorii wagowej do 52 kg brązowy medal wywalczyła Weronika Kiersikowska. Weronika to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz w trójboju siłowym klasycznym. W ubiegłym roku zdobyła również brązowy medal Mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w Luksemburgu.

– Serdeczne podziękowania dla burmistrza miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego, starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, dyrektora OSiR Krzysztofa Szczepańskiego, dla Krzysztofa Głodkowskiego właściciela firmy Studio Sport, która wspomaga Jakuba Bońkowskiego, dla fizjoterapeuty Jakuba Krajewskiego, dla  Pawła Kaczorek oraz dla Bartłomieja Siedleckiego – dodaje trener Pykała.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
6 miesięcy temu

Brawo WY!!! Super! Młodzi ludzie z pasją i świetnymi wynikami!!!

Ela
Ela
6 miesięcy temu

Serdeczne gratulacje, brawo!!