Zostań darczyńcą, zmień świat na lepsze!

My wolontariusze Szlachetnej Paczki z Przasnysza zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Szlachetnej Paczce w roli Darczyńcy.  

Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl wybierze rodzinę i przygotuje dla niej paczkę, która będzie dla niej spełnieniem potrzeb ale często i marzeń. Internetowa baza z opisami rodzin została otwarta już 21 listopada.

Następnie, w trakcie finału projektu czyli 12 i 13 grudnia przygotowaną przez siebie pomoc dostarczy do magazynu. Wolontariusz, który opiekują się daną rodziną osobiście przekaże pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie.

Po przekazaniu Paczki rodzinie darczyńca otrzymuje swój prezent – relację z dostarczenia Paczki oraz z tego, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina.

Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczkę w grupach. Chodzi o to, aby spełnić potrzeby danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości by zadziała moc prezentu to będzie sygnał dla rodziny, że jest ważna i że jej los nie jest innym obojętny. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 30 osób.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments