Żołnierze przasnyskiego garnizonu na obchodach rocznicy Bitwy pod Sarnową Górą [FOTO]

W niedzielę, 15 sierpnia na terenie Garnizonu Przasnysz odbyło się szereg uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej wystawionej przez żołnierzy 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego.

 

Tego dnia przasnyskich żołnierzy nie zabrakło także w gminie Sońsk, gdzie na czele z dowódcą płk dypl. Bogusławem Postkiem uczestniczyli w obchodach 101. rocznicy Bitwy pod Sarnową Górą.

– Uroczystości rozpoczęły się polową mszą świętą w intencji poległych żołnierzy. Następnie odbyła się część wojskowa podczas której odczytano Apel Pamięci, oddano salwę honorową oraz złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy oddali życie za Ojczyznę. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy uczestnicy mieli wyjątkową możliwość wzięcia udziału w pikniku wojskowym pod hasłem „Zostań żołnierzem RP” – informuje mjr W. Krukowski.

 

W ramach pikniku można było z bliska przyjrzeć się sprzętowi wojskowemu, m.in. czołgowi Leopard, radiostacji Harris, czy wojskowym pojazdom. – Dodatkowo dzięki stoiskom promocyjnym prezentowanym przez: 2.ORel Przasnysz, PSP Ciechanów, KPP Ciechanów oraz WKU Ciechanów, była możliwość bliższego poznania służby w wojsku oraz innych formacjach mundurowych – czytamy.

Uroczystość w Sarnowej Górze stanowi jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych o charakterze patriotyczno-religijnym na terenie północnego Mazowsza i od wielu lat objęta jest patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments