Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu brązowymi medalistami Mistrzostw Wojska Polskiego

Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu reprezentowali 16. Dywizję Zmechanizowaną na Mistrzostwach Wojska Polskiego w sporcie powszechnym. Te odbyły się w dniach 28 czerwca – 2 lipca.

 

– Najważniejsza impreza sportowa w Siłach Zbrojnych RP odbyła się w tym roku na obiektach 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Prawie 300 żołnierzy z 9 zespołów rywalizowało w 4 konkurencjach: strzelanie z karabinka, strzelanie z pistoletu, pokonywanie OSF i bieg patrolowy. W strzelaniu z pistoletu drugie miejsce zajął st. chor. sztab. Radosław Heyka. W pokonywaniu OSF drugie miejsce zajął st. szer. Maciej Skibiński, 10 miejsce plut. Paweł Ptak, a 19 miejsce szer. Marcin  Bartosiewicz. W biegu patrolowym 2. miejsce zajął st. szer. Krzysztof Żebrowski, a 11 miejsce kpt. Janusz Łazarski. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej, drugie miejsce zajęła 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, a trzecie miejsce 16. Dywizja Zmechanizowana, której szeregi reprezentowali przasnyscy żołnierze – informuje por. A. Michalski

 

Zawody podsumował również dowódca ośrodka płk dypl. Bogusław Postek.

– Zapisaliście się w kartach wojskowej historii jako brązowi medaliści wojskowej „ekstraklasy”. Jestem dumny, że podchodzicie do swoich obowiązków tak rzetelnie. Bardzo serdecznie wam gratuluję i dziękuję za ogrom pracy włożony w przygotowania do tych mistrzostw. Są to niezwykle prestiżowe zawody, które wymagają nieprzeciętnej kondycji fizycznej i odporności psychicznej. Jesteście ludźmi z pasją i tworzycie świetny zespół. Pamiętajcie jednak, że ci co wygrywają – nigdy nie odpuszczają, a ci co odpuszczają – nigdy nie wygrywają, dlatego nie spoczywajcie na laurach i dalej szlifujcie swoją formę, tak by już za rok rozpocząć walkę o najwyższe laury.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments