Żołnierz przasnyskiej jednostki wojskowej uratował tonące dzieci.

W poniedziałek 27 lipca dwie rodziny z dziećmi wybrały się, by popływać na kajakach na makowskim zalewie. Na dwóch kajakach pływało w sumie sześć osób. Na jednym – rodzice z pięcioletnią córką, a drugim rodzice z dwuletnim synem. Tego dnia o mały włos nie doszło do tragedii. Na szczęście w pobliżu znalazł się Daniel Machnowski, żołnierz z przasnyskiej jednostki.

 

Dorośli, którzy jak się okazało byli nietrzeźwi, nie zachowali ostrożności, w wyniku czego kajaki przewróciły się, a dzieci wpadły do wody.

– Zgłoszenie o wywróceniu się kajaków wpłynęło do straży o godzinie 15.44 – informuje starszy kapitan Bartosz Kołodziejski z Państwowej Straży Pożarnej. – Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się 3 zastępy ratownicze. Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej okazało się, że osoby poszkodowane były już na brzegu – dodaje.

Osobą, która ruszyła na ratunek  topiącym się, był żołnierz przasnyskiej jednostki wojskowej, kapral Daniel Machnowski, który akurat przejeżdżał przy zalewie. Nie zastanawiając się ani chwili zatrzymał auto na drodze i pobiegł ratować tonących.

Dzięki jego szybkiej reakcji i pomocy dwóch innych mężczyzn wszystko skończyło się dobrze.

Policja obecnie prowadzi postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.

 

rj


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
3 lat temu

A drugim ratującym kto był?

Malina
Malina
3 lat temu

A Pani Gosia to nic się nie nauczyła ze dzieci trzeba pilnować.