Znamy szczegóły wypadku w Węgrzynowie, w którym śmierć poniósł rowerzysta

Przasnyska prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 3 lipca około godziny 17.30 na drodze krajowej 57 (trasa Maków Mazowiecki – Przasnysz) w okolicy miejscowości Węgrzynowo. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego marki volkswagen i rowerzysty.

 

Z informacji, jakie uzyskaliśmy w przasnyskiej prokuraturze, która wszczęła w tej sprawie śledztwo wynika, że do zderzenia doszło w momencie, gdy niespełna 30 – letni rowerzysta wyjeżdżał na drogę krajową od strony miejscowości Bogdalec.

 

Wstępnie podane przez prokuraturę informacje mówią o tym, że rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod jadący w stronę Przasnysza samochód osobowy, którego kierowcą był 33 – letni mieszkaniec Piaseczna. W wyniku wypadku młody mieszkaniec powiatu makowskiego poniósł śmierć na miejscu. Kierowca volkswagena ani jego pasażerowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Kierowca samochodu był trzeźwy, zaś ciało rowerzysty zostało przewiezione do Makowa Mazowieckiego, gdzie przeprowadzono sekcję zwłok, która odbyła się 6 lipca. Ustalono, że bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra niewydolność mózgu spowodowana urazem wielonarządowym. W czasie badań mężczyzny zabezpieczono krew i tzw. ciałko szkliste, co pozwoli ustalić, czy młody człowiek był pod wpływem alkoholu.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments