ZNAKOMICI RECYTATORZY Z LO IM. KEN w Przasnyszu

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie LO KEN podczas kolejnej edycji regionalnego konkursu recytatorskiego poezji i prozy romantycznej „Tworzyć będziesz – kochaj tylko”. Impreza, która odbyła się na przełomie listopada i grudnia w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, wzbudziła duże zainteresowanie szkół z całego regionu. Tym bardziej więc może cieszyć to, że nasi reprezentanci znaleźli się w czołówce tegoż konkursu.

Ponieważ każda szkoła mogła wystawić co najwyżej dwóch reprezentantów, w LO im. KEN trzeba było przeprowadzić najpierw wewnętrzne kwalifikacje. W tych lepiej wypadła męska część miłośników recytacji. Do Opinogóry pojechali więc Paweł Orłowski oraz Bartłomiej Kacprzak z klas drugich. Opiekunem obu naszych reprezentantów była p. Małgorzata Andrychowska-Białobrzeska.

Ponieważ celem konkursu było m.in. upowszechnianie twórczości Zygmunta Krasińskiego, każdy uczestnik miał przedstawić jeden utwór tego właśnie poety – oczywiście o tematyce miłosnej. Drugi tekst był już dowolną sprawą recytatora – jedynym warunkiem było to, by tekst również dotyczył toposu miłości.

Konkurencja podczas konkursu była naprawdę spora. Tym większe więc słowa uznania należą się Pawłowi i Bartkowi. Pierwszy z nich zajął drugie miejsce i naprawdę zabrakło niewiele, by znalazł się na najwyższym stopniu podium. Z kolei drugi nasz reprezentant zasłużył na konkursowe wyróżnienie.

Obu panom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w podobnych konkursach w przyszłości.

Michał Wiśnicki

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments