Zmobilizujmy siły i wspólnie pobijmy rekord Polski

W sobotę, 24 lipca na stadionie miejskim w Przasnyszu odbędzie się wydarzenie związane ze 100-leciem urodzin Stanisława Lema oraz Roku Stanisława Lema ustanowionego przez Sejm RP w Przasnyszu.

 

Z tej okazji odbędzie się próba bicia rekordu Polski w kategorii: najwięcej osób czytających utwór Stanisława Lema jednocześnie.

– Wydarzenie rozpoczynamy o godz. 15.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ulicy Makowskiej 23 w Przasnyszu.  Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Przasnysza i okolic, którzy w wyznaczonym czasie będą jednocześnie czytać na głos wybrany przez nas fragment książki Lema. Wystarczy 150 osób i 5 minut głośnego czytania. Na zgłoszenia lektorów czekamy do 16 lipca w bibliotece głównej lub pod nr tel. 502 087 037 – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

 

Imprezie towarzyszyć będzie koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu, miasteczko organizacji pozarządowych, animacje i zabawy dla dzieci oraz inne atrakcje.

Celem ustanowienia rekordu jest promocja czytelnictwa oraz aktywizacja mieszkańców miasta.

Organizatorzy: Miasto Przasnysz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu,  Biuro Rekordów.

Współorganizatorzy: Federacja ROSA, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu.

Wydarzenie objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Przasnysz.

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
29 dni temu

A teraz pytanie.
Kto będzie stał na środku pamiątkowego zdjęcia?