Zmiany personalne w parafiach powiatu przasnyskiego. Wiemy gdzie zmienią się księża

W wielu parafiach diecezji płockiej zmienią się księża wikariusze. Kuria Diecezji Płockiej podała właśnie nominacje. Zmiany zaczną obowiązywać od 24 sierpnia tego roku.

 

Zmiany szykują się także w parafiach naszego powiatu. I tak:

Ks. mgr Dariusz Roliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku. Do parafii św. Wojciecha przybędzie z kolei ks. mgr Paweł Grąbczewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie.

Z parafią pw. Chrystusa Zbawiciela pożegna się z kolei ks. mgr Andrzej Żywiałowski. Ksiądz mianowany został wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie. Na wikariusza przasnyskiej parafii mianowany został ks. mgr Jarosław Korniak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą.

 

Ks. mgr Wojciech Adam Paradowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krasnem został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach. W miejsce księdza Paradowskiego do parafii w Krasnem przyjdzie ks. mgr Paweł Kowalski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Zmiany skomentowała już parafia św. Bartłomieja w Płocku. „Decyzją Księdza Biskupa Piotra Libery z dniem 24 sierpnia br. wikariuszem naszej parafii będzie ks. mgr Dariusz Roliński. Już teraz serdecznie witamy” – napisano.

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
30 dni temu

Strasznie żal mi księdza Andrzeja Żywiałowskiego z Parafii Chrystusa Zbawiciela , no cóż…(:

Ducane
Ducane
30 dni temu

Kogo to obchodzi gdzie najniższych urzędników kościelnych przerzuca ich wierchuszka z Plocka? Ich sprawa , przecież oni to są jak służby mundurowe … wiec co się dziwić !?
Są ważniejsze tematy dla miasta np. dlaczego rowerowy potentat z P-sza inwestuje w fabrykę i linie produkcyjne w innej strefie niż na strefie Sierakowo? Co zrobiły/nie zrobiły władze miasta/powiatu w tym temacie? źródło – puls biznesu z 10.05.22

jana
jana
30 dni temu
Reply to  Ducane

Pytasz „kogo to obchodzi”…Mnie obchodzi 🙂 Natomiast nie obchodzi mnie jakaś fabryka rowerów. mam rower i dość 🙂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
30 dni temu
Reply to  jana

Ale dzięki tej fabryce ludzie mają pracę, a miasto podatki…

Zenek
Zenek
30 dni temu
Reply to  Ducane

Nie mam subskrypcji PB, to gdzie Kross inwestuje?

Ducane
Ducane
30 dni temu
Reply to  Zenek

W-MSSE w Olsztynie

dupabiskupa
dupabiskupa
30 dni temu

szkoda ze daro odchodzi ale coz tak musialo byc ;((

Ala
Ala
30 dni temu

Nasz ziomek w Krasnem.