Zbiórka dla Krystiana Wódkiewicza zakończona sukcesem

Zbiórka na leczenie Krystiana Wódkiewicza właśnie dobiegła końca. Udało się zebrać potrzebną na rehabilitację i elektryczny wózek inwalidzki kwotę – 50 tys. zł.

 

Krystian Wódkiewicz z Dzierzgowa od urodzenia cierpi na dystorfię mięśniową Duchenne’a. Choroba chłopca powoduje zanik wszystkich mięśni i jest nieuleczalna. Celem terapii jest wydłużenie okresu samodzielności chorego oraz zwiększenie komfortu jego życia.

Rodzice zwrócili się o pomoc w opłaceniu rehabilitacji chłopca, który od czterech lat jeździ na wózku inwalidzkim. Chłopiec świat ogląda często zza szyb szpitalnego okna i choć wiadomym jest, że już nie wyzdrowieje, to rodzice robią wszystko, by Krystian był jak najszczęśliwszy.

 

W akcję pomocy zaangażował się przasnyski Obywatelski Konwój Humanitarny. Wolontariusze w ostatnich dniach odwiedzili chłopca w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, gdzie przebywał z powodu zapalenia płuc.

– Byliśmy zobaczyć jego uśmiech, kolory na twarzy oraz systematyczny powrót do zdrowia. Spotkaliśmy się także z rodzicami Krystiana, Iwonką i Mariuszem, którzy od samego początku zapalenia płuc syna, przebywali z nim w szpitalu. Powrót do zdrowia Krystiana i radość, ulga na twarzach rodziców to najwspanialszy prezent za naszą pracę i waszą modlitwę, o którą prosiliśmy – poinformowali.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments