Zakończył się generalny remont Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Zajrzeliśmy do środka [FOTO]

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu przeszedł odbiór końcowy. Trwa przeprowadzka z lokalu zastępczego. Wkrótce wielkie otwarcie.

 

90-letni budynek Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu, pod budowę którego kamień węgielny wmurował prezydent Ignacy Mościcki, przeszedł metamorfozę. Obiekt ma już za sobą odbiór końcowy i pracownicy rozpoczęli przeprowadzkę z zajmowanego na czas remontu lokalu zastępczego.

Trwają również przygotowania do uroczystego otwarcia nowego budynku, które zaplanowane jest na 3 kwietnia. Obecnie odbywają się testy sprzętu oświetleniowego, nagłośnieniowego i kinowego.

Tuż po oficjalnym otwarciu, 4 kwietnia drzwi MDK-u zostaną otwarte na dobre. Dyrekcja i pracownicy zapraszają mieszkańców na kawę i herbatę oraz zwiedzanie. W budynku, jak już wcześniej informowaliśmy, czynna będzie kawiarnia, w której oprócz gorących i zimnych napojów i typowo kinowych przekąsek, dostępne będą domowe ciasta.

Zmiany mieszkańcy zobaczą już na wejściu. Zniknęły bordowo-żółte barwy, ściany pomalowano na biało. Dawna sala otwartego umysłu, w której kiedyś mieściła się słynna „Parkowa” zmieniła się w elegancką salę kolumnową. W budynku znajduje się również pracownia batiku i sala do prowadzenia zajęć z dziećmi. Na piętrze oprócz głównej sali widowiskowo – kinowej znajdziemy wspomnianą kawiarnię, a także profesjonalne studio muzyczne. Są toalety przystosowane do osób z niepełnosprawnościami i winda.

Spostrzegawczy mieszkańcy dostrzegą zachowane zabytkowe elementy, które przez lata nabrały wartości historycznej, to m.in. przeszklone drzwi w sali na parterze, posadzka z biało-czarnych płytek ceramicznych o kształcie tzw. gorsetów, czy wielkie żyrandole wiszące nad schodami.

Budynek jest bez wątpienia perełką architektoniczną na Północnym Mazowszu. Dziś dodatkowo staje się nowoczesnym domem kultury z pełnym wysokiej jakości wyposażeniem. I co ważne, wreszcie jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
19 dni temu

i za to 20 baniek ?

Mieszczuch
Mieszczuch
19 dni temu
Reply to  Stefan

Lepiej było zburzyć i nowe postawić 🙂
A jeszcze jak się okaże że w „kinie” będzie tylko to co dodadzą do gazety NAJ jako bonus to będzie dramat 😂

Aj.
Aj.
19 dni temu
Reply to  Stefan

Pomyśl, że w czasach, gdy przez dobre 12 lat, remont obiecywał Trochiumiuk, remont kosztował około 10 milionów. Tak to wyliczał na tamten czas Trochiumiuk. Nawet dwa razy , robili projekt remontu i za każdym razem z powodów upływu czasu, tracił on urzędową ważność, zatem do śmietnika poszło 200, może 300 tyś. A następnie z powodów, tylko i wyłącznie traktowania remontu MDK, jako program wyborczy Trochiumiuka, oraz jego PPP, na MDK wszedł konserwator zabytków, uznając budynek za zabytek, i koszty remontu wzrosły o dobre kilka milionów. A następnie powiat ze starostą Bieńkowskim, chwalił się dofinansowaniem remontu, fikcyjnymi dwoma milionami. Historię tych… Czytaj więcej »

Aj.
Aj.
19 dni temu
Reply to  Aj.

I jedna sprawa ważna.
Idąc na wybory pamiętajcie, że to Chrostowski zajął się remontem MDK i chyba jako jedyny poważnie potraktował pracowników MDK.
Pamiętajcie, że Chrostowski już jako burmistrz, zajmując się remontem MDK, miał rzucane kłody pod nogi, miał politycznych przeciwników remontu ( PiS oraz PPP)
Jak spojrzycie w programy wyborcze, pomyślcie chwilę, kto dziś bezczelnie ( to dobre określenie) ma swoich programach wyborczych, teksty typu ” wykorzystanie potencjału Miejskiego Domu Kultury”.
Fajnie jest promować się wyremontowanym MDK, będąc przeciwnikiem remontu. Obecnie mając wyremontowany piękny MDK, pisać o potencjale do wykorzystania.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
Reply to  Aj.

Jednym słowem: jeb*ć pis. I konfederację.

mixus
mixus
19 dni temu

Nie mam pewności, czy jakikolwiek psychiatra odważyłby się podjąć twojego leczenia.

Kazio
Kazio
19 dni temu
Reply to  mixus

To internetowy Troll . Na pewno widzi, że aktualnie rządzący wprowadzili totalną demolkę prawną, w innych dziedzinach weszli w buty PISu, tylko głębiej, ale będzie prowokował i wzbudzał walki plemion, bo te walkii osłabiają interes narodowy, a on , cymbał , będzie je wspierał, bo jest zadaniowy .

Igor Lucynysyn
Igor Lucynysyn
19 dni temu
Reply to  Kazio

Chlupie mu w majtkach.Ot całe wytłumaczenie.

Lubię to
Lubię to
19 dni temu

A może ciebie

Igor Lucynysyn
Igor Lucynysyn
18 dni temu

I sektę z pod znaku ośmiu gwiazdek.

TakieFuckty
TakieFuckty
18 dni temu

Zgodze sie z Panem Markiem
Ida jak burza! ,
1sza czesc programu ***** *** wykonana teraz KOchani beda ***** Wasbez mydla rowno PO calosci.

TakieFuckty
TakieFuckty
18 dni temu

Ida jak burza!
1sza czesc plany ***** *** wykonana, teraz czas na Was Kochani ***** Was PO calosci bez mydla

Edek
Edek
18 dni temu

Dziwi mnie że jako nie skrzywdzony komunista tyle w tobie jadu, co więcej teraz jesteś kryptokomunisto pod szyldem PO czy innym tworem i za rządów PiS też ci z głowy włos nie spadł(jeżeli je masz). Czego ty się boisz?

Lubię to
Lubię to
19 dni temu
Reply to  Aj.

Tak i kebaby sprzedawał, smieci zbierał i to mu wychodziło super ale nie rządzenie

Lubię to
Lubię to
19 dni temu
Reply to  Aj.

Nie pisz głupot przedwyborczych,reklamujesz obecnego pana

Aj.
Aj.
19 dni temu
Reply to  Lubię to

Nawet jedno napisane zdanie, nie jest głupotą, szczególnie przedwyborczą. Wszystko co opisałem, od czasów burmistrza Trochimiuka, po czasy starosty Bieńkowskiego, aż po fikcyjne dwa miliony od powiatu, wszystko to jest opisane w kilku artykułach na InfoPrzasnysz. Ale wierzę w to, że pamięć macie dobrą i dobrze wiecie co jest prawdą, a prawdą jest wszystko co opisałem. Co do decyzji na wyborach, to proste, są radni, którzy próbowali zatrzymać remont MDK. Radni ci startują w kolejnych wyborach, są nowi kandydaci, którzy startują z list ugrupowań, które próbowały wstrzymać remont MDK. Ugrupowania te to oczywiście PIS oraz PPP ( obecnie jako PP… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
Reply to  Stefan

MDK to kawał historii tego pociesznego miasta. Może Ci się to podobać albo nie. Zrównanie tego z ziemią byłoby głupotą. Jeśli remont został wykonany poprawnie to cena nie szokuje. Ale rembud to są paprochy jakich mało, więc różnie może być.

Janusz
Janusz
19 dni temu

Czy zrobili windę dla niepełnosprawnych do kina ? Czemu jak widać na zdjęciu w kinie przy schodach nie ma poręczy ?

Budowlaniec
Budowlaniec
19 dni temu
Reply to  Janusz

Bo zgodnie z sztuka budowlana takich poręczy się w takich miejscach nie robi. Z tego co wiem winda pod sama drzwi podjedziesz

przasnyszanka
przasnyszanka
19 dni temu

cudnie to wygląda

Ciekawy
Ciekawy
19 dni temu

Ale co tam będzie poza kawiarnią? Jaka jest oferta MDK?

Mieszkanka
Mieszkanka
19 dni temu
Reply to  Ciekawy

A czego Pan Ciekawy oczekuję?

Stara
Stara
19 dni temu
Reply to  Ciekawy

Ofertą będzie oglądanie pani dyrektorki 🙂

Jarosław
Jarosław
19 dni temu
Reply to  Ciekawy

Będzie wódka, będą śledzie i …… też coś będzie.

Ela
Ela
19 dni temu

Super brawo

Waldemar
Waldemar
19 dni temu

Sądzę, że warto pamiętać, że wspomniane w artykule żyrandole zostały wykonane w czynie społecznym przez ówczesnego dyrektora Bogusława Kruszewskiego według projektu przasnyskiego plastyka Romana Wierzbickiego.Chciałbym również wyrazić nadzieję, że tablica poświęcona żołnierzom AK walczącym w oddziale partyzanckim „Łowcy” wróci na swoje miejsce. Kombatanci w czasach Bogusława Kruszewskiego sfinansowali z własnych składek remont pomieszczeń w których funkcjonowała „Galeria na piętrze”.oraz tablicę dla pamięci potomnych. Historie przasnyskiego Domu Kultury podkreślały tez tablice ufundowane przez harcerzy, które mam nadzieje tez wrócą tam gdzie były.
Waldemar Krzyżewski

Kazio
Kazio
19 dni temu

Co prawda,to Dom Kultury, ale można pomyśleć o stole do ping-ponga, lub dwóch. Kiedyś tam był i młodzież była zadowolona. Tylko instruktor z prawdziwego zdarzenia powinien być .

Stara
Stara
19 dni temu
Reply to  Kazio

O wielu rzeczach można pomyśleć. Tylko musi być tam ktoś, kto myśli.

Obiektywny
Obiektywny
19 dni temu
Reply to  Stara

Ale masz kompleksy …

Sportowiec
Sportowiec
19 dni temu
Reply to  Kazio

Od takich rzeczy jest OSIR

Ktosiek
Ktosiek
18 dni temu

Wygląda wspaniale. Nie mogę się doczekać seansów, koncertów i innych wydarzeń. Bardzo mocno wierzę, że to miejsce dostanie nowego ducha i się odrodzi. A marudy zamiast marudzić pójdą korzystać

Słoik
Słoik
17 dni temu

Typowa z Was „polandia” i węże !! Nie było to ŹLE a jak jest to ŹLE że wydane pieniądze i że Burmistrz nie te… Ludzie Wam na tym przasnyszewie dogodzić to jakiś dramat.