Z terenu firmy zniknęły matryce LCD i inne urządzenia o wartości ponad 680 tys. zł. Zatrzymano sześć osób

Do kradzieży doszło w mławskiej firmie LG Electronics. Straty oszacowano na ponad 680 tys. zł. Zarzuty usłyszało sześciu podejrzanych w wieku od 20 do 28 lat.

 

Trwają intensywne działania mławskiej Policji w sprawie kradzieży, do której doszło na terenie jednej z lokalnych firm. Skradziono matryce LCD oraz inne urządzenia o wartości ponad 680 tysięcy zł. W toczącym się śledztwie zatrzymano do tej pory sześciu podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży mienia znacznej wartości.

Na początku marca z terenu firmy LG Electronics skradziono kilka palet z zawartością matryc LCD oraz innych urządzeń. – Pokrzywdzony określił wartość strat na kwotę ponad 680 tys. zł. Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia (10.03) w działania zaangażowali się mławscy funkcjonariusze. Już następnego dnia po zgłoszeniu zatrzymano pierwszego ze sprawców – informuje Anna Pawłowska z KPP Mława.

 

Na tym działania mundurowych nie zakończyły się. Zatrzymano kolejnych pięć osób. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży mienia znacznej wartości.

– Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież mienia znacznej wartości grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, w przypadku czterech podejrzanych na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował areszt. Aresztowani to mieszkańcy Mławy i powiatu mławskiego w wieku od 20 do 28 lat – dodaje asp. szt. Anna Pawłowska.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments