Z Przasnysza do Dorohuska. Wyruszył transport z odzieżą zimową dla dzieci z Ukrainy

W poniedziałek, 2 stycznia wolontariusz Bartek wyruszył na granicę do Dorohuska, by dostarczyć rzeczy dla dzieci z Ukrainy. Zbiórka zimowej odzieży odbywała się w grudniu 2022 roku. Za jej organizacją stało Stowarzyszenie Arena Dobra.

 

Stowarzyszenie Arena Dobra w dniach od 28 listopada do 9 grudnia zorganizowało zbiórkę zimowej odzieży dla dzieci z Ukrainy. W akcję zaangażowały się szkoły z Przasnysza i z Makowa Mazowieckiego, a także OSP Węgra i GCKCiS w Starym Szelkowie. Zbiórka już się zakończyła, zaś wolontariusz Bartosz Gnojewski wyruszył dziś na granicę do Dorohuska, by dostarczyć ofiarowane przez mieszkańców rzeczy.

Na granicy dary odbierze Fundacja Jana Pawła II, która podjęła współpracę ze stowarzyszeniem SAD. Fundacja przekaże rzeczy w głąb Ukrainy. Przy okazji dostarczona zostanie również paczka świąteczną dla Dimy i jego rodziny. Prezenty zostały przygotowane przez Szkołę Podstawową w Bogatem, do której przez pewien czas uczęszczał Dima.

 

„Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrekcji oraz personelu szkół z powiatu przasnyskiego oraz makowskiego. To dzięki współpracy z Państwem mieliśmy możliwość przeprowadzenia tej akcji – dziękujemy za udostępnienie miejsca, za przyjmowanie tych rzeczy, za ich przechowanie do momentu odbioru oraz za segregację” – informuje Stowarzyszenie Arena Dobra.

„Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas, aby przeszukać swoje szafy czy też zrobić zakupy i dostarczyli jakąkolwiek, nawet najmniejszą rzecz do punktów zbiórek” –  dodają wolontariusze.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaś
Jaś
5 miesięcy temu

Co się z tym Wolontariuszem Bartkiem porobiło???