Z ostatniej chwili! Koronawirus u ucznia jednej z przasnyskich podstawówek. 80 osób na kwarantannie.

Stało się to, czego obawiali się rodzice. Potwierdzono przypadek koronawirusa u ucznia w jednej szkół podstawowych w Przasnyszu. Szkoła nie zamyka swoich drzwi, a zajęcia odbywają się w sposób hybrydowy. Większość dzieci uczy się stacjonarnie, natomiast uczniowie i nauczyciele jednej z klas zostali poddani kwarantannie i przechodzą na nauczanie zdalne.

 

O zaistniałej sytuacji poinformował rodziców dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Arkadiusz Siejka na Librusie. „Informuję, że w szkole stwierdzono jeden przypadek zakażenia wirusem. Klasa przebywa na kwarantannie, podobnie jak nauczyciele uczący w tej klasie. Jesteśmy w stałym kontakcie z właściwymi służbami. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, będę Państwa informował” – czytamy w informacji dyrektora placówki.

Jak dodał, od jutra do 13.09. klasa przebywająca na kwarantannie będzie nauczana zdalnie. Pozostali uczniowie pracują stacjonarnie.

Doniesienia te potwierdziliśmy w przasnyskim Sanepidzie, który poinformował, że w związku ze stwierdzeniem wirusa u jednego z uczniów młodszych klas, kwarantanną domową zostaje objętych 20 uczniów oraz 3 nauczycielki wraz ze swoimi rodzinami.

– Inspekcja Sanitarna uznała, że nie ma konieczności rozszerzania kwarantanny na całą placówkę, która obecnie pracuje hybrydowo. Szkoła nie zostaje zamknięta, natomiast jedna klasa przejdzie na naukę zdalną do 13 września. Jeżeli wszystko będzie w porządku, do normalnego (stacjonarnego) trybu nauki klasa wróci 14 września – poinformowała Maria Śliwińska Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu.

Jak udało nam się dowiedzieć, jeden z rodziców ucznia, pracujący poza powiatem przasnyskim miał kontakt z osobą zakażoną i sam także wykazał pozytywny wynik. Dodatnie wyniki ma również drugi z rodziców oraz wspomniany wyżej uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1. W kwarantannie w wyniku „szkolnego” kontaktu znajduje się obecnie 80 osób. Są to uczniowie, nauczyciele i ich domownicy.

Jest jeszcze kolejny przypadek na terenie naszego powiatu. Jeden z mieszkańców gminy Chorzele uczestniczył w weselu poza naszym województwem, u jednego z uczestników imprezy wykryto koronawirusa. Osoba z gminy Chorzele miała z nią kontakt i również u niej w wynik testu okazał się dodatni. Łącznie kwarantanną domową na terenie naszego powiatu objętych jest obecnie 111 osób.

Jak potwierdza Sanepid, wszystkie osoby objęte kwarantanną osoby czują się dobrze i nie zgłaszają żadnych objawów

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Djjdj
Djjdj
3 lat temu

Parodia 😂

K....
K....
3 lat temu

Ciekawe tylko czy te przypadki to bezobjawowe…

bogrus
bogrus
3 lat temu
Reply to  K....

Dlaczego nie zamykają szkoły i nie przeprowadzają dezynfekcji. Czy wszystkim brak rozsądku i wyobraźni. Za chwilę pół miasta będzie zainfekowane. Kto za to odpowie ?

Oldman
Oldman
3 lat temu
Reply to  bogrus

Bo to nic nie da, wirus jest, był i będzie. Skąd wiesz że już go nie przeszedłeś…bezobjawowo.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Jak by kichał i zamykał powieki to by nie roznosił

Jaki
Jaki
3 lat temu

A ty to nie otwieraja dumpy to nìe będziesz srał

sean paul
sean paul
3 lat temu

poszło szybciej niż większość zakładała

Biga
Biga
3 lat temu

Ja mam goraczek,ale nie mam temperatury.przechodze to bezobjawo.
Nie chce mi sie wierzycz ze tak duza czesc społeczeństwa wierzy w to ze testami ,ktore nie potwierdza choroby ta chorbe potwierdzaja.
Nie dajcie zalozyc sobie kagancow i zamknac w domach ,bo bedzie jeszce gorzej.

Mama
Mama
3 lat temu
Reply to  Biga

Chcesz przez to powiedzieć, że mimo iż masz wynik pozytywny to nic sobie z tego nie robisz i nie odzywasz kwarantany? I co znaczy, że masz gorączkę a temperatury nie?

dekalb
dekalb
3 lat temu
Reply to  Biga

Po tym co tu wypisujesz(pomijając błędy–ciężko zrozumieć o co chodzi z tą gorączką i temperaturą) to chyba jednak masz gorączkę.

ate
ate
3 lat temu
Reply to  Biga

Wiadome od zarania „głupich nie sieją , sami się rodzą”

Jjpooiuyt
Jjpooiuyt
3 lat temu

A na jasnej górze ostatnio w tv .prawie wszyscy włącznie z Dudą bez maseczek i jest git.

Lola
Lola
3 lat temu
Reply to  Jjpooiuyt

I zdrowi jak na wiecach wyborczych. Niedługo na powrót nas zniewolą w domach.

Lola
Lola
3 lat temu

Czyli są zdrowe.

kali
kali
3 lat temu

masakra… wirus w szkole a dzieci dalej pelno, jak tak dalej pojdzie bedzie pandemia ze az strach, ciekawe kto taki odwazny ze nie zamyka szkoly