Z OSTATNIEJ CHWILI. JEST DECYZJA! STAROSTWO WYBUDUJE NOWOCZESNE, WIELOFUNKCYJNE KRYTE LODOWISKO W PRZASNYSZU Z PIENIĘDZY ZA STREFĘ W CHORZELACH.

Przed kilkoma minutami rada powiatu przasnyskiego przychyliła się do propozycji starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, który zaproponował radnym powiatowym budowę przez starostwo powiatowe wielofunkcyjnego, nowoczesnego, krytego lodowiska w Przasnyszu.

Tym samym w Przasnyszu powstanie ogólnodostępny i całoroczny, wielofunkcyjny obiekt sportowy, z pełnym zapleczem oraz infrastrukturą, jakiego nie ma w całym regionie. Inwestycja została zapisana w planie inwestycyjnym oraz budżecie powiatu przasnyskiego. Pieniądze będą pochodziły ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach.

Powiat Przasnyski od lat marzył o krytym lodowisku. Starostwo wykonało dekadę temu projekt techniczny i wyrobiło wszystkie pozwolenia i uzgodnienia, ale nie udało się pozyskać pieniędzy z Unii, a to droga inwestycja. Nie stać na nią było ani powiatu, ani miasta.

Obecnie jednak starosta przasnyski Zenon Szczepankowski polecił pracownikom starostwa odkurzyć projekt i zwrócił się do Zarządu i Rady Powiatu, aby znowu zapaliły zielone światło dla nowoczesnego, krytego lodowiska w Przasnyszu.

Rada głosami koalicji PSL-PPP zatwierdziła inwestycję do realizacji.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments