Z kradzieży katalizatorów uczynił sobie źródło zarobku

Patrol policji na początku maja zatrzymał na gorącym uczynku 26-letniego mężczyznę, który próbował ukraść katalizator z Fiata, zaparkowanego na jednym z osiedli. Jak się potem okazało, z kradzieży katalizatorów mężczyzna uczynił źródło zarobku.

 

Nocą, na terenie jednego z mławskich osiedli policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę.

– Jak się okazało, próbował zdemontować katalizator ze stojącego na parkingu Fiata. Po odkręceniu śrub z układu wydechowego został zatrzymany przez patrol. W jego plecaku interweniujący policjanci odnaleźli narzędzia służące do kradzieży katalizatorów. 26-latek został osadzony w policyjnym areszcie – informuje Anna Pawłowska oficer prasowy KPP Mława.

 

W wyniku dalszych czynności, prowadzonych przez wydział kryminalny ustalono, że 26-latek ma na swoim koncie także inne kradzieże katalizatorów. Kradzione katalizatory mężczyzna sprzedawał. Podejrzany 26-latek usłyszał w sumie pięć zarzutów kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni prowadzą dalsze ustalenia. Sprawa jest rozwojowa.

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

Pięć lat to stanowczo za mało, chyba że też zadość uczynienie za szkody z odsetkami.

Kalar
Kalar
1 miesiąc temu

W niektórych 'Przasnyskich’ warsztatach na żywca wycinają katy a klient nieświadomie jeździ z wydłubanym katalizatorem bo na oko ciężko zauważyć że zostałeś okradziony, niestety metody mają już opracowane do perfekcji

Wydech
Wydech
1 miesiąc temu
Reply to  Kalar

tym bardziej że kat jest w obudowie. wstawiają rurkę przelotówke i cacy. kat za 2tysie idzie na handel a klient zapłaci za usługę typu 'musieliśmy panu pospawać wydech bo był nieszczelny’….

Julian
Julian
1 miesiąc temu

urąbać 3 palce, jak recydywa to łapę. zaraz będzie spokój. nie dziwne że kat kradną skoro kat ze starocia warty w skupie lekko 1,5 tys pln.

Maxx
Maxx
1 miesiąc temu

Złodziej to jedno a kraj, gdzie można przyjechać na skup i legalnie sprzedać kilka katalizatorów to też tektura. Gdyby na każdą sprzedawaną część trzeba było mieć papier, nie ginęły by katalizatory i samochody też znacznie mniej. Legalnie katalizator powinna sprzedawać tylko stacja demontażu. Ewentualnie prywatna osoba ale tylko przy zakupie nowego.

Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Jestem za tym aby kary za kradzież były większe to może złodzieje będą się bac