Wzmożone działania policji w czasie „majówki”. Motocykliści pod lupą

Jak przekazał PAP kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w nadchodzący weekend policja podejmie wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa m.in. w miejscach, gdzie będzie dochodziło do koncentrowania się ruchu turystycznego. W tym czasie policjanci ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na drogi o największym zagrożeniu bezpieczeństwa.

 

Polska Agencja Prasowa informuje, że policja zwraca uwagę, „aby szczególną ostrożność zachowali kierowcy, którzy będą wyjeżdżać w piątek oraz ci, którzy zamierzają wracać we wtorek i środę. To wtedy spodziewane jest największe natężenie ruchu na drogach”.

– Policjanci będą również egzekwować od kierujących pojazdami przestrzeganie ograniczeń prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz będą zwracać uwagę na właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Będą także reagować na wszelkie wykroczenia uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie zwrócą uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego – powiedział kom. Robert Opas.

 

Motocykliści pod lupą

– Wraz z pojawieniem się na drodze dużej ilości jednośladów, będą też reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących motocyklami oraz intensyfikować kontrolę tej grupy uczestników ruchu – zapowiedział.

Policjanci będą też prowadzić kontrole stanu trzeźwości i stanu psychofizycznego kierujących pojazdami.

Policja przypomniała, że w dniach 30 kwietnia i 2 maja od godz. 18 do 22 oraz 1 i 3 maja od godz. 8 do 22 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Z zakazu wyłączone są m.in. autobusy i pojazdy posiadające zezwolenie na przewóz w tym czasie.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martynka
Martynka
25 dni temu

Tylko błagam i proszę. Wysyłajcie na drogi tylko tych policjantów którzy znają choć trochę przepisy ruchu drogowego!

Arkadiusz
Arkadiusz
25 dni temu

Dobrze że będzie więcej policji chociaż przez kilka dni, będzie bezpieczniej.

Michael
Michael
24 dni temu
Reply to  Arkadiusz

A żebyś dostał mandat to przestał byś takie głupie komend także pisać konfidencie