Wzmożone działania policji w czasie „majówki”. Motocykliści pod lupą

Jak przekazał PAP kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w nadchodzący weekend policja podejmie wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa m.in. w miejscach, gdzie będzie dochodziło do koncentrowania się ruchu turystycznego. W tym czasie policjanci ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na drogi o największym zagrożeniu bezpieczeństwa.

 

Polska Agencja Prasowa informuje, że policja zwraca uwagę, „aby szczególną ostrożność zachowali kierowcy, którzy będą wyjeżdżać w piątek oraz ci, którzy zamierzają wracać we wtorek i środę. To wtedy spodziewane jest największe natężenie ruchu na drogach”.

– Policjanci będą również egzekwować od kierujących pojazdami przestrzeganie ograniczeń prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz będą zwracać uwagę na właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Będą także reagować na wszelkie wykroczenia uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie zwrócą uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego – powiedział kom. Robert Opas.

 

Motocykliści pod lupą

– Wraz z pojawieniem się na drodze dużej ilości jednośladów, będą też reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących motocyklami oraz intensyfikować kontrolę tej grupy uczestników ruchu – zapowiedział.

Policjanci będą też prowadzić kontrole stanu trzeźwości i stanu psychofizycznego kierujących pojazdami.

Policja przypomniała, że w dniach 30 kwietnia i 2 maja od godz. 18 do 22 oraz 1 i 3 maja od godz. 8 do 22 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Z zakazu wyłączone są m.in. autobusy i pojazdy posiadające zezwolenie na przewóz w tym czasie.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martynka
Martynka
7 miesięcy temu

Tylko błagam i proszę. Wysyłajcie na drogi tylko tych policjantów którzy znają choć trochę przepisy ruchu drogowego!

Arkadiusz
Arkadiusz
7 miesięcy temu

Dobrze że będzie więcej policji chociaż przez kilka dni, będzie bezpieczniej.

Michael
Michael
7 miesięcy temu
Reply to  Arkadiusz

A żebyś dostał mandat to przestał byś takie głupie komend także pisać konfidencie