Wyzywał, szarpał i kopał żonę. Dzieci uderzał kijem i rzucał w nie zabawkami. 36 – latek trafił za kratki

36 – letni mężczyzna od kilku miesięcy stosował wobec swojej żony i sześciorga dzieci przemoc fizyczną oraz psychiczną. Policjanci zatrzymali agresora i osadzili w areszcie.

 

– 36-latek wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał żonę słowami wulgarnymi, szarpał, popychał, kopał, wypędzał ją z domu oraz groził pozbawieniem życia. Agresor znęcał się również nad sześciorgiem dzieci, w ten sposób, że uderzał je kijem, rzucał w nie zabawkami, wyzywał słowami wulgarnymi i obrażał – informuje mł. asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Mężczyzna został odizolowany od swojej rodziny i trafił już do policyjnej celi.

– Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom bezsprzeczne podstawy, żeby przedstawić mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa. 36 – latek odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną oraz dziećmi. Sąd Rejonowy w Ciechanowie na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy – dodaje rzeczniczka.

 

Agresorowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja przypomina, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną.

– Jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie, krzyki, awantury – znęcanie fizyczne i psychiczne, to tajemnica wielu rodzin. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego środowiska dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje. Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą,  przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej – dodaje policja.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
10 miesięcy temu

Beneficjent 500+