Wywieźli 15-latkę do lasu, upokarzali ją i grozili. Wśród zatrzymanych 17-latka z powiatu przasnyskiego!

Dwoje 20-latków i dwie 17-latki (w tym mieszkanka pow. przasnyskiego) zaplanowali, by wywieść 15-latkę do lasu. Tam 20-letnia prowodyrka groziła dziewczynie pobiciem, upokarzała ją i zmusiła do zrelacjonowania swoich kontaktów z jej byłym partnerem. Wszystko telefonem nagrywała 17-latka.

 

Policjanci ze Szczytna zostali powiadomieni o niebezpiecznym i bardzo niepokojącym zdarzeniu z udziałem 15-latki i jej starszych znajomych.

– Według wstępnych ustaleń śledczych, doszło do niego w środę (06.01.2021r.) około godz. 16:00. Wtedy to 15-letnia mieszkanka gminy Szczytno otrzymała wiadomość od swojego znajomego z prośbą o spotkanie. 20-latek podjechał pod jej dom wspólnie ze swoją 17-letnią dziewczyną. Gdy nastolatka wsiadła do auta, kierowca ruszył w stronę Szczytna. W trakcie przejażdżki dosiadły się do nich dwie koleżanki. Wtedy 20-latka powiedziała kierowcy, by jechał do lasu, a 15-latce wyrwała telefon, który ta trzymała w dłoniach. Następnie grożąc jej pobiciem, zmusiła do szczegółowego opisania relacji, które miały łączyć 15-latkę z byłym partnerem 20-latki. Całe zajście nagrywane było przez siedzącą na tylnej kanapie 17-latkę. Gdy 20-letni kierowca zatrzymał się na jednej ze ścieżek, prowodyrka całego zajścia wypchnęła 15-latkę z samochodu. Była w stosunku do niej wulgarna i agresywna. Straszyła pozbawieniem życia przy użyciu ostrego narzędzia, które rzekomo przewoziła w bagażniku. Pozostałe osoby nie stanęły w obronie dziewczyny i pomimo wielu próśb z jej strony o odwiezienie do domu, nikt się nie zareagował – informuje KPP w Szczytnie.

Zajście miało trwać około 2 godziny. W tym czasie 20-latka zmuszała 15-latkę do różnych rzeczy m.in. umycia samochodu, zerwania kontaktów ze wskazanymi przez siebie osobami, wypłaty pieniędzy w kwocie 200 złotych za zabrany uprzednio telefon, a także do zaniechania ujawnienia komukolwiek tego, co się tego dnia wydarzyło.

Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci, od pokrzywdzonej natychmiast przyjęto zawiadomienie o popełnionym na jej szkodę przestępstwie oraz zaproponowano objęcie specjalistyczną opieką psychologiczną. Kryminalni zebrali w tej sprawie materiał dowodowy i dokonali ustaleń, po których zatrzymali osoby podejrzane o popełnienie tych przestępstw.

Zarzuty pozbawienia wolności małoletniej, poprzez uniemożliwienie jej opuszczenia samochodu oraz przemieszczanie się nim wbrew woli nastolatki, usłyszeli 20-letni mieszkaniec Szczytna, 17-letnia mieszkanka Szczytna i 17-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Główna prowodyrka zajścia, 20-letnia mieszkanka Szczytna, odpowie za bezprawne pozbawienie małoletniej wolności, stosowanie wobec niej gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, grożenie uszkodzeniem ciała poprzez pobicie, a także wymuszenie korzyści majątkowej w zamian za zwrot uprzednio zabranego 15-latce telefonu.

Cała czwórka przyznała się do zarzucanych im czynów i niebawem stanie przed sądem karnym. Choć dwie podejrzane nie są pełnoletnie, to zgodnie z prawem po ukończeniu 17 roku życia, za popełnione przez siebie przestępstwo mogą odpowiadać już jak osoby dorosłe.

 


 

Źródło KPP Szczytno
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xcx
xcx
3 miesięcy temu

To się w głowie nie mieści , rośnie młode pokolenie przestępców. Najwyższy możliwy wymiar kary.

WPZ
WPZ
3 miesięcy temu

Brawo dla wiejskiej zadymiary, która “dzielnie” walczyła o swego Sebixa. Mózgu brak, tak samo jak u tych co jej pomagali. Zemsta, bo książę z bloku ją zostawił dla młodszej. Czarna rozpacz. Patola.

Jasieke
Jasieke
3 miesięcy temu

Po jaka cholere się człowiek jeszcze rozmnaża??? Żeby wychodowac żywa broń??? A co to będzie za pokolenie tych co teraz się kluja z tego zgniłego jaja??? Strach pomyśleć!!!

kasia
kasia
3 miesięcy temu

Dalej zachwycajcie się ich bluzgami wyp…. a “rezultaty” same przyjdą

ORMO
ORMO
3 miesięcy temu

Przyszli beneficjenci 500+, to oni się rozmożą i zapewnią kolejne pokolenie patoli

wpz
wpz
3 miesięcy temu

Często się tak zdarza, kolega z sąsiedniego powiatu miał sytuacje podobną. Pewien chłopak naopowiadał na kolegę nieprawdziwych informacji(żeby samemu poprawić sobie relacje z innymi i żeby mieć panowanie nad tym żeby dziewczyna nie dowiedziała się niewygodnych informacji od kolegów) albo pomylił z kimś, na człowieku się mścili, odwrócili się ludzie od niego. Chłopak ma sporo łatek dołożonych,a tamten czeka na pochwały i jak by nic nie było. Ośmieszali za plecami i wszelkie dowody były zacierane, zrobili zdjęcie ukryte przed tą osobą na fb i komentarze stronnicze, chłopak miał ciężko i w bezsilności pisał smsy. Ważna jest pomoc psychologa, proszę o… Czytaj więcej »

wpz
wpz
3 miesięcy temu
odpowiada  wpz

Podobnie jak w tej sytuacji pewien chłopak zabiegał aby rówieśnicy zerwali relacje z kolegą , tylko że w nieco inny sposób, poprzez opowiadanie zasłyszanych informacji od innych że ten powiedział na kogoś i się mścili, chłopakowi kontrolowali telefon bez wiedzy. Musiał nawet wiedzieć o czym rozmawiał z innymi, mimo że ograniczone relacje z tego względu z rówieśnikami.

Tomek
Tomek
3 miesięcy temu

Myślę że to efekt “bezstresowego wychowania”, niedługo dojdzie to tego że ogon będzie machać psem…

Iza
Iza
3 miesięcy temu

ta dziewucha jest z katolickiej rodziny miała rygor w dzieciństwie a wyrosła na coś takiego ..

Brachu
Brachu
2 miesięcy temu

rozwydrzone sebixy i karyny…. kiedyś po ludzku by ich spałowali na komendzie as potem jeszcze rodzice wp… i byłby spokój

Asia
Asia
2 miesięcy temu

Dziewczyna z katolickiej rodziny co niedziele do kościoła chodziła a tu takie coś