Wykład dotyczący „Propagandy antykatolickiej w świetle prasy polskojęzycznej i dokumentów ideologicznych BSRS’’

17 listopada 2022 roku w sali katechetycznej parafii św. Wojciecha odbyło się kameralne spotkanie i  prelekcja, którą wygłosił dr Andrzej Biały na temat ,,Propagandy antykatolickiej w świetle prasy polskojęzycznej i dokumentów ideologicznych BSRS’’.

 

Prelegent wyjaśnił dlaczego prasa odgrywała tak znaczącą rolę, w działalności agitacyjno – propagandowej bolszewików. Następnie omówiono najważniejsze zagadnienia problematyki antyreligijnej poruszanej w prasie.

– Uczestników co prawda nie było dużo, około 10 osób, lecz po wykładzie wywiązała się ożywiona dyskusja nawiązująca do czasów minionych i współczesnych. Porównywano metody stosowane w wychowywaniu dzieci (względność zasad moralnych), stosunek do rodziców, rodziny (moralność Maksyma Gorkiego ), wartości (moralne rewolucyjne) do propagowanych i występujących obecnie – informuje organizator.

 

Książka zawierająca wspomniany artykuł (zamieszczone oryginalne urywki z gazet polskojęzycznych) znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Historycznym i w LO im. KEN – „Polacy na Białorusi od Powstania Styczniowego do XXI wieku’’ Tom VI.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu

Za 20 lat będziemy mogli posłuchać wykładów jak to pisowska propaganda rękami aparatczyków pokroju Kurskiego i braci Kremlowskich szczuła na ludzi o odmiennych poglądach.

Edzio
Edzio
18 dni temu

Tak jak ty praktycznie w kazdej wypowiedzi !

kasia
kasia
18 dni temu

A to co Ty ciągle piszesz Marku (prawdziwy) to co to jest? przyganiał kocioł garnkowi..

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
18 dni temu
Reply to  kasia

Ja nie szczuję na mniejszości. Nie mam nic do osób o innym kolorze skóry, wyznaniu czy orientacji seksualnej.

Joachim
Joachim
18 dni temu

ale Panie Marek szczujesz na rząd jak nikt inny, płacą ci za to? Nie wierzę że można być aż tak opętanym w opozycji do aktualnie nam „miłościwie” panujących xD