Wykład dotyczący „Propagandy antykatolickiej w świetle prasy polskojęzycznej i dokumentów ideologicznych BSRS’’

17 listopada 2022 roku w sali katechetycznej parafii św. Wojciecha odbyło się kameralne spotkanie i  prelekcja, którą wygłosił dr Andrzej Biały na temat ,,Propagandy antykatolickiej w świetle prasy polskojęzycznej i dokumentów ideologicznych BSRS’’.

 

Prelegent wyjaśnił dlaczego prasa odgrywała tak znaczącą rolę, w działalności agitacyjno – propagandowej bolszewików. Następnie omówiono najważniejsze zagadnienia problematyki antyreligijnej poruszanej w prasie.

– Uczestników co prawda nie było dużo, około 10 osób, lecz po wykładzie wywiązała się ożywiona dyskusja nawiązująca do czasów minionych i współczesnych. Porównywano metody stosowane w wychowywaniu dzieci (względność zasad moralnych), stosunek do rodziców, rodziny (moralność Maksyma Gorkiego ), wartości (moralne rewolucyjne) do propagowanych i występujących obecnie – informuje organizator.

 

Książka zawierająca wspomniany artykuł (zamieszczone oryginalne urywki z gazet polskojęzycznych) znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Historycznym i w LO im. KEN – „Polacy na Białorusi od Powstania Styczniowego do XXI wieku’’ Tom VI.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Za 20 lat będziemy mogli posłuchać wykładów jak to pisowska propaganda rękami aparatczyków pokroju Kurskiego i braci Kremlowskich szczuła na ludzi o odmiennych poglądach.

Edzio
Edzio
1 rok temu

Tak jak ty praktycznie w kazdej wypowiedzi !

kasia
kasia
1 rok temu

A to co Ty ciągle piszesz Marku (prawdziwy) to co to jest? przyganiał kocioł garnkowi..

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  kasia

Ja nie szczuję na mniejszości. Nie mam nic do osób o innym kolorze skóry, wyznaniu czy orientacji seksualnej.

Joachim
Joachim
1 rok temu

ale Panie Marek szczujesz na rząd jak nikt inny, płacą ci za to? Nie wierzę że można być aż tak opętanym w opozycji do aktualnie nam „miłościwie” panujących xD