Wójt gminy Przasnysz na spotkaniu z Prezydentem

Wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska została w sposób szczególny doceniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jako jedyna reprezentowała powiat przasnyski na spotkaniu z Bronisławem Komorowskim z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Co więcej, pani wójt była członkiem delegacji, która wręczyła prezydentowi specjalny upominek od samorządowców.

Do spotkania doszło we wtorek, 28 maja, w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Z tej okazji w pałacowych salach pojawiło się mnóstwo gości związanych z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi – w tym ministrowie, sekretarze stanu czy parlamentarzyści zajmujący się w sejmie tą dziedziną administracji. Obecność pani Grażyny Wróblewskiej w takim gronie była więc dużym wyróżnieniem – zarówno dla niej samej, jak i gminy Przasnysz oraz całego powiatu.

W trakcie spotkania prezydent Komorowski wręczył wybranym samorządowcom odznaczenia państwowe, a także Nagrodę Obywatelską oraz dyplomy i flagi w związku z podsumowaniem akcji „Majówka z Polską”. Następnie w swoim przemówieniu podziękował wszystkim przedstawicielom samorządu za ich wkład w rozwój małych ojczyzn. – Jest bezpośredni związek między odzyskaną i mądrze zagospodarowaną wolnością a samorządnością. Reforma samorządowa otworzyła największe polskie możliwości i perspektywy, stworzyła trwały fundament mechanizmów demokratycznych także obywatelskiego uczestnictwa w rozwiązywaniu spraw wspólnych – mówił prezydent Komorowski do zebranych gości.

Wójt gminy Przasnysz sama odznaczenia nie otrzymała – przede wszystkim dlatego, że… rok wcześniej odebrała od prezydenta Srebrny Krzyż Zasługi. Tym razem jednak to ona wręczała Bronisławowi Komorowskiemu upominek. Razem z Krzysztofem Iwaniukiem, wójtem Terespola, Grażyna Wróblewska podarowała głowie państwa niewielki kamień szlachetny. Był to prezent od Związku Gmin Wiejskich, do którego należy Gmina Przasnysz (jako jedyna z naszego powiatu).

Dzień Samorządu Terytorialnego jest świętem ustanowionym w 2000 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, upamiętniającym datę przeprowadzenia pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku.


Urząd Gminy PrzasnyszSprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments