Wojewoda Mazowiecki zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z coraz gorszymi warunkami atmosferycznymi.

Podczas posiedzenia MWZZK Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zaapelował do służb o wzmożoną czujność w związku z trwającymi intensywnymi opadami śniegu, którym towarzyszą zawieje i zamiecie śnieżne oraz niskie temperatury. Zadeklarował gotowość do wsparcia rządowego, jeśli będzie taka potrzeba.

 

Wojewoda zwrócił szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza.

–  Służby, w szczególności policja i straż miejska, powinny być przygotowane do udzielenia pomocy osobom bezdomnym, samotnym, niepełnosprawnym – powiedział Konstanty Radziwiłł.

W trakcie narady Wojewoda zaznaczył, że w zimowych warunkach wzrasta zagrożenie pożarowe i ryzyko zatrucia tlenkiem czadu, dlatego warto regularnie sprawdzać sprawność instalacji grzewczej i zamontować w domu czujkę czadu.

Konstanty Radziwiłł poprosił także służby o zwrócenie uwagi, czy zarządcy nieruchomości odśnieżają dachy oraz strącają sople, które zagrażają przechodniom.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego całodobowo monitoruje sytuację w województwie i jest w bieżącym kontakcie z jednostkami samorządu terytorialnego. Wojewoda wystosował też apel do wszystkich samorządów, aby w obecnej sytuacji były w gotowości do podejmowania działań kryzysowych i podjęły wszystkie niezbędne procedury.

Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego jest organem pomocniczym Wojewody w zapewnieniu wykonywania zadań zarządzania kryzysowego. W spotkaniu online 8  lutego br. wzięli udział przedstawiciele m.in.: Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej,  Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii z siedzibą w Siedlcach, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej, Państwowej Straży Rybackiej, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Urzędu m.st. Warszawy, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 


 

Źródło gov.pl
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments