Wjechał w przechodzącą przez jezdnię kobietę. Tłumaczył policjantom, że jej nie zauważył [VIDEO]

28-letni kierowca volvo potrącił 67-letnią kobietę przechodzącą przez pasy na ulicy Przasnyskiej w Makowie Mazowieckim. Policja publikuje nagranie.

 

Zdarzenie miało miejsce 23 marca około godziny 18.30. Zgłoszenie o wypadku makowscy policjanci otrzymali dopiero następnego dnia – wówczas do funkcjonariuszy wpłynęło nagranie z monitoringu.

– Na nagraniu widać kierującego volvo, który potracił, pieszą będącą na przejściu dla pieszych. Kierowca zatrzymał się i pomógł kobiecie wstać. Po kilku minutach kobieta odeszła trzymając się za biodro, a kierowca odjechał – relacjonuje Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz.

Po otrzymaniu nagrania policjanci dotarli do poszkodowanej kobiety.

 

– Okazało się, że jest to 67-letnia mieszkanka Makowa Mazowieckiego. Kobieta potwierdziła, ze takie zdarzenie miało miejsce. Zaznaczyła, że ona sama nie chciała pomocy, dotarła do domu twierdząc, że to tylko potłuczenie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała kobietę na badania. Okazało się, że 67-latka ma złamaną miednicę – dodaje rzeczniczka.

W weekend policjanci ustalili, że kierującym volvo jest 28-letni mieszkaniec woj. podlaskiego.

– Mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył będącej na przejściu kobiety. Chciał wezwać pomoc, ale kobieta odmówiła – wyjaśnia Monika Winnik.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zabezpieczyli możliwe ślady, ustalili świadków zdarzenia. W tej sprawie wszczęte jest dochodzenie, którego celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności wypadku.

 

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zwiększenie ostrożności podczas poruszania się po drogach.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
2 miesięcy temu

To zupełnie jak Czerwona Cimoszka.