Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupuje łóżka dla oddziałów covidowych. Mają trafić także do przasnyskiego szpitala.

Jak informuje Fundacja WOŚP, każdy szpital, w którym stworzono oddziały covidowe ma otrzymać 20 łóżek. Na liście znalazł się również Przasnysz.

 

– Wobec ogromnego zapotrzebowania na łóżka, realnie patrząc – możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejne – w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski – poinformował Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Łóżka jak się okazało mają trafić także m.in.  do Ciechanowa, Przasnysza, Żuromina, Działdowa, Nidzicy. W tych bowiem szpitalach wojewodowie zdecydowali o utworzeniu oddziałów dla osób z koronawirusem.

 

ren


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czesław
Czesław
6 miesięcy temu

a ja polecam filmik na jutubie jak jeden człowiek poszedł w Gdańsku zobaczyć jak to “zawalony” covidocami jest szpital zakaźny. akurat dużo tam wulgaryzmów ale chyba się wkurzył na to co zobaczył….

Mario
Mario
6 miesięcy temu
odpowiada  Czesław

Tak, tylko ten film to prowokacja. Odwiedził szpital, który nie został jeszcze oddany do użytku.

Kierowca
Kierowca
6 miesięcy temu
odpowiada  Czesław

dżutubie:DDDD

***** ***
***** ***
6 miesięcy temu

Tylko pisowców na nich nie kładźcie bo się liczba zgonów zwiększy – nie zdzierżą tego