Warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami w Czernicach Borowych

Do połowy grudnia będzie trwała realizacja projektu „Od bierności do samodzielności”. Dla osób niepełnosprawnych z powiatu przasnyskiego, ciechanowskiego i makowskiego organizowane są warsztaty i konsultacje.

 

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” do 15 grudnia będzie realizować projekt „Od bierności do samodzielności”, który został sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego.

Projekt jest skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które nie są uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, dziennych placówek wsparcia oraz nie są mieszkańcami domu pomocy społecznej, ani całodobowej placówki wsparcia. Uczestnicy projektu muszą także posiadać orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz zamieszkiwać w powiecie przasnyskim, ciechanowskim lub makowskim.

 

W ramach projektu organizowane są indywidualne i grupowe konsultacje psychologiczne, ponadto warsztaty rozwijające umiejętności i pasje. Należą do nich warsztaty komputerowe, kulinarne, warsztaty z terapeutą zajęciowym oraz szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Niepełnosprawność przysparza wiele trudności oraz problemów osobom nią dotkniętym, ale stawia także wiele wyzwań przed ich najbliższymi. Sytuacja życiowa rodzin, w których pojawia się niepełnosprawność, bywa skomplikowana i często wymaga wsparcia społecznego jak też psychologicznego. Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „ Nasze Dzieci” podejmie działania, mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami  – informuje Wojciech Tytz, prezes Zarządu Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments