Wandal pomalował sprayem kilka drogich aut… Z zazdrości, że go na takie nie stać

Do zdarzenia doszło w Ostrołęce. Sprawca pomalował sprayem kilka drogich aut. Policji przyznał, że zniszczeń, które oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych, dokonał tylko dlatego, że nie stać go na auto tej klasy.

 

Policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące uszkodzenia zaparkowanych na terenie Ostrołęki pięciu aut.

– Z informacji od osób zgłaszających wynikało, że pomalowane pojazdy znajdowały się w różnych częściach Ostrołęki. Po otrzymanych zgłoszeniach, w poszukiwanie wandala włączyli się policjanci niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy – informuje Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Działania szybko przyniosły oczekiwany efekt. Już po zaledwie czterech godzinach od zgłoszenia ustalili prawdopodobnego sprawcę przestępstw. Zatrzymanie miało miejsce 9 sierpnia. Funkcjonariusze zabezpieczyli także jego ubranie, które było pobrudzone farbą.

 

38-letni mieszkaniec Ostrołęki przyznał się do zniszczenia mienia.

– Powiedział policjantom, że zrobił to z zazdrości i z frustracji, ponieważ nie stać go na samochód tej klasy – przekazał rzecznik.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwa, których mężczyzna się dopuścił są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz odpowiedzialności karnej mężczyznę czeka także obowiązek naprawienia szkód, co w tym przypadku może wynieść blisko 50 tys. zł.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments