W Przasnyszu odbyły się warsztaty tworzenia krasnali bożonarodzeniowych [FOTO]

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu realizuje projekt „Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w gminie miejskiej Przasnysz”. W ramach programu w grudniu odbyły się  dwa spotkania Klubu Rodzica.

 

2 grudnia w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej  rodzice uczestniczyli w warsztacie świątecznym, gdzie poznawali tajniki tworzenia krasnali bożonarodzeniowych. Zajęcia poprowadziła animatorka Wioletta Wilga. – Pomysłowość i dotąd nieodkryte zdolności manualne i plastyczne pozwoliły na stworzenie niepowtarzalnych prac. Warsztaty te były także okazją do rozmów  i lepszego poznania się uczestników grupy. Po zakończonym warsztacie, każdy uczestnik zabrał ze sobą własnoręcznie przygotowanego krasnala do domu, by w tym szczególnym czasie przypominał im o potencjale jaki w nich drzemie – informują organizatorzy.

Kolejne spotkanie odbyło się tydzień później – 16 grudnia w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.  Uczestników spotkania przywitała dyrektor MOPS, Joanna Cieślik oraz kierownik działu pomocy środowiskowej, Magdalena Król. W rozmowie podsumowano dotychczasowe spotkania, zarysowano plan działania na kolejne, najbliższe miesiące realizacji projektu. Na zakończenie Joanna Cieślik przekazała zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, zebrani rodzice dzielili się swoimi doświadczeniami, niejednokrotnie zabawnymi historiami z przedświątecznego okresu. Opowiadali o tradycjach związanych z przygotowaniem wigilijnych potraw, ubieraniem choinki czy pakowaniem prezentów. Była to też okazja do sentymentalnej podróży do czasów ich dzieciństwa. Spotkanie to odbyło się w atmosferze lekkiej zadumy ciepła i wzruszeń.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vic
Vic
1 rok temu

Świąteczne krasnale? To jakaś nowa świecka tradycja. I Hałabała będzie zazdrosny…