W Ciechanowie powstanie nowe miejsce wypoczynku – ze zbiornikiem wodnym, ścieżkami i małą architekturą

Istniejący zbiornik wodny zlokalizowany między ulicami: Harcerską, Armii Krajowej i Św. Anny będzie przebudowany w celu retencji wód z terenów przyległych. Jednocześnie powstanie nowy obszar do rekreacji z groblą, ścieżkami dla spacerowiczów i małą architekturą do wypoczynku.

 

Ciechanowski ratusz zrealizuje kolejną inwestycję, dzięki której powstanie nowy teren do rekreacji i jednocześnie zapewnione będzie odprowadzenie wód opadowych zalegających na ulicach oraz terenach przyległych.

– Istniejący przy Parku Miejskim Jeziorko zbiornik wodny zostanie podzielony na dwie części. W południowej powstaną wyloty kanalizacji deszczowej. Umożliwi to gromadzenie wody w czasie intensywnych opadów atmosferycznych czy roztopów. Druga część pozostanie naturalna, będzie uporządkowana i pojawią się w niej nowe nasadzenia roślin wodnych. Oba zbiorniki przedzieli grobla z tarasem widokowym, po których będzie można spacerować – informuje Urząd Miasta Ciechanów.

Dookoła powstaną obsiane trawą tarasy, wykonane będą nowe nasadzenia krzewów, drzew, zasiane zostaną ozdobne łąki kwietne.

– Nowe ścieżki o długości ok. ponad 700 m, które pojawią się wokół zbiorników będą połączone z istniejącym układem komunikacyjnym w parku. Zostaną wykonane z naturalnych kruszyw i w części z kostki brukowej. Ul. Harcerską i ul. Św. Marka połączy chodnik. Od strony placu zabaw przy ul. Harcerskiej do obszaru rekreacyjnego wokół zbiornika wodnego poprowadzą nowe schody i pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawią się też elementy małej architektury: trzy leżaki, dziesięć ławek z oparciem, stojaki na rowery oraz kosze na odpady. Teren zostanie oświetlony – czytamy.

– Kiedy stworzyliśmy park na Jeziorku to od razu pojawiły się pytania od mieszkańców, co ze zbiornikiem wodnym, co z drugą zaniedbaną częścią terenu. Teraz dopełnimy proces inwestycyjny i całość nabierze dużego potencjału rekreacyjnego. Wystąpiliśmy już z wnioskiem o dofinansowanie tego projektu z funduszy europejskich – podkreśla prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Park Miejski Jeziorko między ul. Harcerską, Armii Krajowej i Św. Anny powstał w 2019 r. Wcześniej niezagospodarowany teren zmienił swoje oblicze dzięki utworzeniu rozbudowanego układu ścieżek, nasadzeniu ponad 35 tys. roślin i montażu licznych elementów małej architektury. Teren stanowi miejsce wypoczynku i rekreacji ciechanowian, pełniąc jednocześnie funkcje ekologiczne i hydrologiczne.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
30 dni temu

W Ciechanowie może sie udać. U nas zalew od 15 lat powstaje…

Aj.
Aj.
30 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

Zalew w Przasnyszu, już chyba jest. Senator Bieńkowski, ma taką listę ” Liczą się czyny” i ma wpisany zalew w Przasnyszu. Nasz Powiat musi rozwijać się dynamicznie i sprawiedliwie. Liczą się czyny: – Środowiskowy Dom dla Niepełnosprawnych Intelektualnie – Basen – Lodowisko – Boiska i siłownie – Ścieżki rowerowe – przyjazne urzędy – wyremontowane i skomputeryzowane szkoły – dostępność + – drogi – kolej – wyposażenie szpitala plus nowy oddział – wsparcie MDK – zalew w Przasnyszu >JesteśmyNaTak<dlatego budujemy i będziemy dalej budować z korzyścią dla naszych dzieci i wnuków – dla naszej Ziemii Przasnyskiej. Ale troszkę przypomnę – basen… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej
30 dni temu
Reply to  Aj.

MDK to sukces burmistrzów. Już to dobrze wygląda. Za to uznanie. A Bieńkowski w wywiadzie wprost powiedział że powinno to być finansowane ze środków zewnętrznych znaczy zakładał że pieniędzy na niego nie da. Może jego żona jak zostanie radną powiatową zagwarantuje takie pieniądze dla miasta

Stara
Stara
30 dni temu
Reply to  Andrzej

Oby nie zostałą

Waldemar
Waldemar
30 dni temu

A w Przasnyszu kaczkomaty i stare rowery

Andrzej
Andrzej
30 dni temu
Reply to  Waldemar

Waldemar ? Startujesz ? A zapomniałem…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
30 dni temu

My mamy zalew na… Kolejowej. Też jest spoko.

przasnyszanin
przasnyszanin
30 dni temu

nie wstawiajcie o Ciechanowie, bo zazdrość jednak boli mocno …

CYGAN
CYGAN
30 dni temu

CIECHANÓW MA SZCZĘŚCIE DO DOBRYCH GOSPODARZY…… TYLE I TYLKO TYLE….🤷🤷🤷

Brzana
Brzana
26 dni temu

troche tepy ten pomost czy mostek skoro kajakiem czy innym materacem nie mozna sie pod nim przemiescic zeby poplywac po calosci.
Jakies fajne rybki tam beda? Da sie cos zlowic?