W Chorzelach powstał Ekozakątek Kultury

Dzięki współpracy Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej z Towarzystwem Przyjaciół Chorzel powstało zielone miejsce, które ma aktywizować kulturalnie i ekologicznie mieszkańców całej gminy.

 

TPCh i chorzelska biblioteka napisali wspólnie projekt pod nazwą „Zielony zakątek kultury – początek ekoaktywizacji w Chorzelach”, który zajął pierwsze miejsce w rankingu i tym samym został dofinansowany kwotą 5400 zł ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowiecka Aktywacja”.

– W czerwcu tego roku wystartował program #MazowieckaAktywacja, realizowany przez „konsorcjum” kilku organizacji pozarządowych, z #FederacjaMazowia na czele. Jego priorytety wydawały się skrojone idealnie pod taki pomysł. Wobec tego zawiązaliśmy „sztamę” i złożyliśmy projekt na stworzenie ekozakątka kultury. I co? I się udało!!! Nasz wspólny projekt zajął pierwsze miejsce w konkursie. Serio, serio! Zdobyliśmy kwotę 5400 zł na ekozakątek, ale też m.in. na półki bookcrossingowe, pozwalające rozpocząć akcję wymienialni książek między mieszkańcami – poinformowało Towarzystwo Przyjaciół Chorzel.

 

Towarzystwo wraz z biblioteką ma zamiar w zielonym miejscu zorganizować Akcję Głośnego Czytania pod chmurką. W przyszłym roku będą odbywać się tu również spotkania autorskie.

– Nasze wsparcie merytoryczne i zapał pracowników MGBP oraz OUK w Chorzelach przełożył się na zgrabną akcję aktywizacji mieszkańców naszej gminy – podsumowało Towarzystwo.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments