VIII Profilaktyczna Gra Miejska w Przasnyszu.

W minioną środę 3 października 2018 roku na terenie Przasnysza została przeprowadzona VIII Profilaktyczna Gra Miejska dla dzieci i młodzieży. Tego dnia mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć grupki młodych ludzi, które wykonywały przeróżne zadania przygotowane dla nich w instytucjach, które włączyły się w grę oraz realizację Programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W grze uczestniczyło 13 drużyn: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, a także zuchów i harcerzy – razem około 200 osób. Gra rozpoczęła się o godzinie 8.00 przed Ratuszem na Rynku Miejskim gdzie uczestników zapoznano z zasadami gry. Każda drużyna otrzymała kopertę zawierającą mapę miasta z zaznaczonymi punktami zadaniowymi. Wykonanie poszczególnych zadań było punktowane, a największa liczba zebranych punktów decydowała o zwycięstwie. Zadania które uczestnicy gry musieli wykonać wymagały od nich sprawności fizycznej, spostrzegawczości oraz wszechstronnej wiedzy.

Podsumowanie gry odbywało się o godz. 14.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. W czasie oczekiwania na werdykt jury wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć pokaz sztuk walk w wykonaniu żołnierzy z Przasnyskiej Jednostki Wojskowej, oraz pokaz elementów bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także ratownictwa medycznego.

Zwycięzcami VIII Profilaktycznej Gry Miejskiej o Puchar Burmistrza Miasta Przasnysz w grupie najmłodszych wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu a w grupie starszej drużyna z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w grze. A zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments