Uwaga! Kradzieże i włamania na terenie powiatu przasnyskiego. Policja ostrzega!

W związku z nasilającymi się przypadkami kradzieży i kradzieży z włamaniem, przasnyscy policjanci przypominają o tym jak ważna jest wzmożona czujność nie tylko właścicieli ale również i sąsiadów.

W przypadku jakichkolwiek spostrzeżeń czy też podejrzeń co do osób kręcących się w pobliżu naszych mieszkań, domów niezwłoczne należy powiadomić policję (można to zrobić nawet w sposób anonimowy) dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do oficera dyżurnego przasnyskiej komendy pod numer tel. 29 7567200.

Pamiętajmy też i o tym, że:

– nie zostawiajmy dokumentów i kluczyków do samochodów na parterze mieszkania, na stolikach w łatwo widocznych i dostępnych miejscach,

– zawsze zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna oraz wejścia balkonowe tak, aby nie były one łatwe do otwarcia,

– nigdy nie powierzajmy kluczy do domu, samochodu osobom obcym, mało znanym,

– sprawdzajmy tożsamość i cel wizyty, gdy odwiedza cię nieznany ci listonosz, hydraulik, kominiarz, czy też inne osoby,

– w drzwiach montujmy tylko atestowane zamki,

– jeżeli zauważymy podejrzane osoby w otoczeniu naszej posesji, bloku, piwnicy czy działki to poinformujmy o tym najbliższą jednostkę policji pod nr 997 lub 112,

– montujmy systemy alarmowe, które w znacznym stopniu zniechęcą złodzieja do włamania lub kradzieży,

A gdy już staniemy się ofiarą włamania, to starajmy się niczego nie dotykać, nie sprzątajmy, nie przeglądaj swoich rzeczy, aby ustalić, co zginęło – w ten sposób zacierasz ślady pozostawione przez włamywacza.


Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments