Uwaga! Bakteria grupy coli w wodociągu w Rostkowie. Woda nie nadaje się do bezpośredniego spożycia!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikat o zanieczyszczeniu mikrobiologicznym w wodociągu publicznym w Rostkowie, gmina Czernice Borowe.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikat informujący o stwierdzeniu braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Rostkowie.

– W dniu 07.12.2023 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu publicznego w Rostkowie, gm. Czernice Borowe ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. obecność bakterii grupy coli – informuje przasnyski sanepid.

Komunikat dotyczy Stacji Uzdatniania Wody Rostkowo i Szkoły Podstawowej w Rostkowie.

Wodę można spożywać po jej przegotowaniu. Po przegotowaniu może także posłużyć do przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców, mycia zębów, kąpieli noworodków i niemowląt. Wodę należy gotować przez około 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia

– Woda z wodociągu Rostkowo, gm. Czernice Borowe może być używana do celów gospodarczo – sanitarnych takich jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń w domostwach, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, mycie naczyń w zmywarce itp. – dodaje sanepid.

Obecnie trwają prace związane z przywróceniem jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bunia
Bunia
2 miesięcy temu

i co teraz, może brać wodę z zasypanej studni? albo ze śniegu?