Urząd Gminy Jednorożec skontroluje właścicieli zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

Urząd Gminy Jednorożec opublikował informację, w której informuje mieszkańców o kontroli zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

Urząd Gminy Jednorożec przypomina właścicielom nieruchomości o obowiązku utrzymania czystości i porządku przez przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej, a w przypadku, gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenia nieruchomości w spełniające wymagania: zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych.

 

8 lipca Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia ustawowych kontroli zbiorników.

– Pracownicy Urzędu Gminy w Jednorożcu będą przeprowadzać kontrole częstotliwości opróżniania zbiorników bezodpływowych, zawarcia umów na wywóz nieczystości ciekłych z przedsiębiorcami posiadającymi zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Jednorożec oraz dowodów uiszczania opłat za te usługi – czytamy w informacji urzędowej.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomi
Tomi
28 dni temu

To tylko chodzi o kasę i nic więcej niech bierze do puki może bo to na sto procent jego ostatnie podrygi

Zosia
Zosia
28 dni temu
Reply to  Tomi

Kup sobie słownik ortograficzny tępy tomlu

Wojtek
Wojtek
28 dni temu

Przy okazji powinni sprawdzić ile w domu jest osób a ile z nich jest zgłoszonych do wywozu śmieci. Po sprawdzeniu były by duże oszczędności w wywozach śmieci komunalnych

Arkadiusz
Arkadiusz
28 dni temu

No w Zakociu też powinni sprawdzić

piotr
piotr
27 dni temu

Juz dawno powinno byc to zrobione. Ile wody zużyte a szambo raz w roku wybierane.

Jagoda
Jagoda
26 dni temu

Jak już o wodzie i ściekach mowa to może o pięknej fontannie coś się dowiemy 😁🐳

Soltys
Soltys
6 dni temu
Reply to  Jagoda

Oszczędności UG J-ec. Odpowiedzialnych brak.