UROCZYSTA SESJA RADY POWIATU PRZASNYSKIEGO I RADY GMINY W JEDNOROŻCU. WSTĘP.

Ostatnia sesja Rady Powiatu Przasnyskiego każdego roku ma uroczysty charakter. Zawsze towarzyszy jej symboliczne przekazanie do użytku jednego z licznych zadań inwestycyjnych powiatu, podziękowania i uhonorowanie osób działających w określonych dziedzinach życia, stypendia dla szczególnie uzdolnionych studentów oraz atrakcyjna część artystyczno – kulturalna. Tym razem sesja miała charakter uroczystego spotkania Rady Powiatu i Rady Gminy Jednorożec i została zorganizowana przez starostwo powiatowe w Przasnyszu wspólnie z urzędem gminy w Jednorożcu oraz miejscową społecznością.

Sesję poprzedziła sesja Rady Gminy Jednorożec, a następnie odbyło się wspólne, uroczyste posiedzenie obu rad. Poza uchwałami dotyczącymi przyjęcia budżetów na rok 2018 oraz sprawozdaniami starosty Zenona Szczepankowskiego i wójta Krzysztofa Stancel, władze Gminy uroczyście otworzyły nową Strażnicę OSP w Jednorożcu, a władze powiatu zmodernizowaną drogę powiatową Jednorożec – Lipa.

Wręczono statuetki Jednorożca, medale osobom i organizacjom, które swoimi działaniami przyczyniły się do kultywowania ludowych obrzędów dziękczynnych za ukończenie żniw i prac polowych na terenie powiatu przasnyskiego oraz stypendia starosty przasnyskiego za wybitne osiągniecia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie powiatu.

Całość występami artystycznymi uświetniły zespoły „Jutrzenka” i Orkiestra OSP z Jednorożca, a także Orkiestra Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu.

Uroczyste spotkanie obu rad wspólnie poprowadzili: Marek Walędziak – Przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego oraz Janusz Mizerek – Przewodniczący Rady Gminy Jednorożec. Obok radnych powiatowych i gminnych, udział wzięli w niej m.in.: burmistrzowie, wójtowie, przewodniczący rad i radni miast i gmin z terenu powiatu, dyrektorzy szkół, instytucji, szefowie służb i inspekcji, przedstawiciele administracji wojewódzkiej, sołtysi, strażacy OSP, wyróżnione osoby i organizacje, stypendyści starosty przasnyskiego, media i oczywiście lokalna społeczność.

Poszczególne elementy uroczystości będą zrelacjonowane w kolejnych wiadomościach. Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z poszczególnych wydarzeń.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments