Uczniowie ZSP Przasnysz na targach Poznań Motor Show

Diagnosta samochodowy i nauczyciel Grzegorz Wenda wraz z nauczycielami Wojciechem Pietrzakiem i Błażejem Gołębiewskim, 8 kwietnia zorganizowali dla uczniów technikum samochodowego Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wycieczkę edukacyjną do Poznania na Targi Motoryzacyjne – „POZNAŃ MOTOR SHOW”.

 

– Dzięki wyjazdowi wychowankowie mieli możliwość nie tylko zapoznania się z nowinkami motoryzacyjnymi lecz także pogłębienia wiedzy w tym zakresie. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się stoiska ze sprzętem warsztatowym oraz nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi silników i napędów. Na targach uczniowie mieli możliwość zdobywania praktycznej wiedzy z zakresu testowania i napraw serwisowych podzespołów pojazdów.  Ich wzrok skupiał się na pojazdach prototypowych i nie tylko, bo i na prezenterkach także, oraz na pojazdach hybrydowych, elektrycznych i przepięknie odrestaurowanych pojazdach z całego świata – informuje Grzegorz Wenda z ZSP Przasnysz.

 

Uczniowie rozmawiali z gwiazdami szklanego ekranu z branży motoryzacji oraz ekspertami. Podziwiali ekspozycje samochodów osobowych, autobusów, ciągników i motocykli.

Dyrektor szkoły, Paweł Szczepkowski propaguje wyjazdy edukacyjne gdyż uważa, że „są nie tylko doskonała okazją zdobywania wiedzy zawodowej przez młodzież, lecz także zaszczepiają w nich ciekawość poznawczą oraz pobudzają i rozwijają w nich wewnętrzną chęć pogłębiania wiedzy”.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fanatyk twojej starej
fanatyk twojej starej
7 miesięcy temu

ALEEE FURY