Uczniowie z przasnyskiego KEN-a z wizytą w łódzkim centrum nauki.

Wyjazdy pierwszych klas matematycznych do łódzkiego centrum nauki EC1 organizowane przez Macieja Mikulskiego stają się tradycją przasnyskiego KEN-a. Tym razem w podróż wybrała się klasa 1a, podejmując wyzwanie spędzenia całego dnia na intensywnej pracy i nauce matematyki i fizyki.

33 śmiałków pod opieką Macieja Mikulskiego, Karoliny Lachowskiej  i Mariusza Ryszczyka rozpoczęło dzień o 10.00 ścieżką edukacyjną Przetwarzanie energii, w czasie której dowiedzieli się o historii tego miejsca oraz o tym, jak jeszcze do niedawna produkowano prąd. Po omówieniu spraw przyziemnych przyszła pora na wyprawę do gwiazd, a to za sprawą seansu W kosmos i z powrotem w kinie sferycznym.

Do części fizycznej i astronomicznej dołączyła królowa nauk. Młodzi miłośnicy matematyki zmierzyli się z zadaniami o konwejerze, chłodni i produkcji energii w EC1.

Uczniowie KEN-a dowiedzieli się również, że bez matematyki nie byłoby muzyki i co oznaczają w muzyce ułamki. Od teraz półnuty, ćwierć nuty czy metrum 4/4 albo 1/2 nie są już dla nich tajemnicą.

Finałem wyprawy do EC1 było spotkanie z dobrze znanym przasnyskiej młodzieży z występów w KENie Adamem Kominiakiem.  Wyjaśnił on Co w sześcianie piszczy, a gwiazdą programu okazała się Baba w babie, czyli „golenie” wielościanów.

Źródło LO KEN
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hwl
hwl
4 lat temu

W moich czasach, każda wycieczka do Warszawy obowiązkowo miała w planie restaurację McDonald’s. Ehhh fajne to były czasy