Uczniowie z Krzynowłogi Małej projektowali banknoty

Najlepsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej zostali nagrodzeniu w konkursie plastycznym na zaprojektowanie własnej monety lub banknotu.

 

W czwartek, 17 marca w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej uczniowie wzięli udział w podsumowaniu konkursu plastycznego pod nazwą „Zaprojektuj własną monetę lub banknot z logo SKO”, który został zorganizowany w ramach działalności Szkolnego Koła Oszczędnościowego.

– Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wykonali przepiękne prace. Na banknotach widniały sylwetki idoli, sławnych i zasłużonych Polaków, ulubione postacie z bajek i filmów. Wśród prac pojawił się też banknot z wizerunkiem Prezesa Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach – pani Aleksandry Wiśnickiej. Twarz dobrze nam znana, więc nic dziwnego, że uczniom kojarzy się z pieniędzmi – informuje szkoła.

 

Zwycięzców konkursu wyłoniono na podstawie głosowania, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie oraz grono pedagogiczne. Po zliczeniu wszystkich punktów na podium stanęły:

  1. miejsce – Zofia Kraus ( kl. IIb)
  2. miejsce – Olga Miecznikowska (kl. IV)
  3. miejsce – Gabriela Chodkowska ( kl. IIb) oraz Oliwia Pejs (kl. IIIa)

 

Szkoła propagując wśród swoich dzieci i młodzieży ideę oszczędzania wyróżniła trzech uczniów z największą sumą zaoszczędzonych pieniędzy.

– Uczniowie ci oszczędzają bardzo systematycznie i przez cały rok szkolny nie dokonali żadnych wypłat ze swoich książeczek – dodaje szkoła.

W tej kategorii zwycięzcami zostali:

  1. Wojciech Smoliński
  2. Jakub Miecznikowski
  3. Maciej Marchewka

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments